Osmé kolo přineslo na některých stadionech zajímavou podívanou. Jihočeši, obohaceni o posilu v podobě reprezentanta Poborského, objevili krásu a radost ze střeleckého umění, svým dalším čtyřgólovým výsledkem se blýskly Kunovice. Útočník Petr Faldyna předvádí skvělou formu, stal se miláčkem publika a v zápase se Spartou B vstřelil dva góly. Ústí nad Labem tentokrát doma zaváhalo, když s Vítkovicemi remizovalo 0:0, a tak se do čela tabulky vrátily celky Kladna a Hradce Králové. Oba kluby mají shodně 17 bodů.
Ústí nad Labem zůstala se ziskem 15 bodů třetí příčka a mimochodem patří společně s Xaverovem k týmům s nejvyšším počtem vstřelených gólů - 14. Stejný počet bodů má HFK Olomouc, který s Brnem B na jeho hřišti v tomto kole remizoval. Hosté z Holice vyrovnali ve 45. minutě z penalty. Opět s jednobodovým odstupem následují Kunovice, držící skóre 13:10. Ostrostřelec Faldyna se se svými sedmi góly ocitl v čele tabulky střelců. Dvanáct bodů má Viktoria Žižkov, která na domácím hřišti remizovala s Kroměříží. Podle Deníku Sport byl tento duel utkáním dvou rozdílných poločasů, kdy v tom prvním měli velkou převahu domácí, ve druhém převzali iniciativu hosté. Kroměříž od 61. minuty hrála v deseti, když byl vyloučen Kobylík. Obě branky padly v prvním poločase – Viktoriáni ji vstřelili v 11. minutě, Kroměříž v samém závěru první pětačtyřicetiminutovky - ve 45. minutě. Sedmá příčka patří Xaverovu, který prohrál v Kladně. Domácí Pražany téměř k ničemu nepustili a gólů mohlo být více, než dva, jež padly, kdyby Galbavý proměnil penaltu. Stejný počet bodů jako Xaverov má Hlučín, jehož celek porazil Pardubice 3:2. Hrál se rychlý kombinační fotbal a dva góly domácích zařídil údajně nejmenší hráč na hřišti – Novosad. Poločas byl 2:2 a vítězný gól padl v 75. minutě. Na 9. místo se díky výhrám v posledních dvou kolech dostal SK Dynamo ČB, který svého soupeře z Olomouce zdolal 4:0. Gólman Belic udržel již podruhé čisté konto. Dvěma góly, jen pro rekapitulaci, se blýskla nová posila černobílých – Karel Poborský. Gólů z jeho kopaček mohlo být i více. Brankář Černý si ale již dával na reprezentanta pozor. Nedával však pozor na Iva Svobodu a Michala Beleje, kteří se po Poborském zapsali mezi střelce tohoto kola. Dynamo navýšilo svůj zisk na deset bodů. O bod méně mají týmy Pardubic a Kroměříže, jež v osmém kole oba prohrály. Devět bodů má i záložní tým Brna, který od 27. minuty vedl gólem Vrány, na vítězství však nedosáhl. Se čtyřmi prohrami, třemi remízami a jedinou výhrou se drží na 14. místě Drnovice s šesti body. Poslední dvě místa patří stále záložním týmům Sparty a Olomouce.

V osmém kole padlo 20 gólů, z toho čtyři dali hráči SK Dynamo České Budějovice, další čtyři Kunovice a tři vsítili Hlučínští. Nejrychlejší gól kola vstřelil ve 3. minutě reprezentant Karel Poborský. Hráči obdrželi 33 žlutých karet. Čistým štítem se tentokrát mohou chlubit Jihočeši. V zápase Budějovic s Olomoucí B udělil rozhodčí Bouše žlutou kartu pouze Stokláskovi. Červenou kartou byl napomenut pouze kroměřížský Kobylík. Nejvíce diváků navštívilo utkání na budějovickém Střeleckém ostrově, kam táhla fanoušky zvědavost na novou posilu v podobě Karla Poborského a snad i na zlepšený výkon černobílého mužstva, který byl poprvé k vidění v předchozím kole na Letné. Přišli 3782 diváci, což je nejvyšší návštěva v Budějovicích od začátku sezóny. Nejméně diváků vidělo duel Brna B s HFK Olomouc, a to 235.

Jak už bylo sděleno, v čele tabulky střelců druhé ligy se usadil Petr Faldyna z Kunovic se svými sedmi brankami, o jednu méně má Josef Galbavý z Kladna. S pěti přesnými zásahy následuje dvojice Edin Džeko z Ústí nad Labem a Dalibor Karnay z Hradce Králové. Čtyři góly vstřelila trojice fotbalistů, a to: Vladimír Bálek z Xaverova, Aleš Chmelíček z HFK Olomouc a David Kalivoda opět z Xaverova. Hráči Budějovic se dvěma přesnými zásahy jsou pro přesnost čtyři: Jaromír Plocek, Karel Poborský, Ivo Svoboda a Martin Vozábal.