Navázal na dvě branky Patrika Brandnera a v posledních minutách hry definitivě rozhodl o výhře svého týmu. Kapitán Patrik Čavoš si připsal na hřišti Zbrojovky Brno první vstřelenou branku v sezoně, když v nastaveném čase skóroval na konečných 1:3.

Byl klíčový vstup do utkání?
Měli jsme plán, že na soupeře vlétneme hned od začátku zápasu. Věděli jsme, že mají pomalejší stoperskou dvojici, čehož jsme chtěli využít. Chtěli jsme dávat míče za obranu, což se nám povedlo a dali jsme z toho první gól v zápase. Začátek nám výrazně pomohl.

Změnili domácí po dvou střídáních v prvním poločase hru?
Začali hrát jednodušeji, častěji nakopávali míče na dva útočníky. Naštěstí jsme neinkasovali do konce prvního poločasu, ale soupeř dobře vstoupil i do druhé půle. Hráli na tři stopery, posílali dlouhé míče do vápna a sklepávali je do stran. Dostávali nás tím pod tlak, ale naštěstí se prosadili jenom jednou a v závěru jsme rozhodli.

Hodně vás v brance podržel Jaroslav Drobný?
Víme, jak kvalitní brankář Jarda je. Znovu to prokázal a několikrát nás velmi dobře podržel. Výrazně nám pomohl.

V závěru jste věřili, že přijde klíčový brejk, ze kterého udeříte?
Brno se tlačilo za vyrovnáním, takže jsme hlavně chtěli neinkasovat. Využitý brejk už byla pojistka.

Děkoval jste Mickovi Van Burenovi, jak vyřešil situaci před vaší brankou na 1:3?
Udělal to výborně. Už ho znám z tréninku, že rád podrží míč a umí situaci správně vyhodnotit. Krásně mi to prostrčil a dopadlo to výborně.