Fotbalový tým Dynama České Budějovice má po právě skončeném víkendu na kontě první dva přípravné zápasy. Zatímco v sobotním zápasy proti Paschingu Jihočeši prohráli 0:2, v nedělním utkání na turnaji Tipsport Cup 2007 sahali především ve druhém poločase po vítězství. "Je asi pravda, že se nám dnes především ve druhém poločase dařilo. Na Příbrami bylo vidět, že jsou jejich hráči unaveni a ač jsme včera hráli těžký zápas v Rakousku, byli jsme lepší," hodnotil pohárové utkání Jiří Hrbáč, který jako jeden z mála odehrál celých devadesát minut.
Úvod turnajového zápasu vyšel v pražském Edenu lépe pro Příbram, která měla míč častěji na kopačkách. To bylo ale tak asi vše - zatímco Severočeši měli prakticky stále balon pod kontrolou, brankář Křížek nemusel prakticky vůbec zasahovat. "Příbram do utkání vstoupila opravdu aktivně a kontrolovala hru. Jenže jejich aktivní hra končila daleko před naším vápnem a jelikož se nedařilo ani nám, byl k vidění spíše průměrný fotbal," popisoval dále Hrbáč. Průběh zápasu také ovlivnilo nepříliš regulérní počasí, které komplikovalo hru oběma celkům: "Je sice hezké, že v polovině ledna svítí slunce a je pěkně teplo, jenže dneska foukal hodně nepříjemný vítr a hrálo se nám špatně. Kdyby aspoň foukal vítr jedním směrem, ale on se strašně točil a pokaždé foukal jinak."

Jihočeši měli na úvod přípravy velmi náročný program. Nedělnímu zápasu s Příbramí totiž předcházel sobotní duel z atraktivním soupeřem z Rakouska, který fotbalisté Dynama smolně prohráli. "Včera s Paschingem to bylo trochu jiné než dnes. Kluci hráli dobře především v prvním poločase, kdy jsme si za stavu 0:0 vytvořili i dobré šance. Nejblíže ke gólu byl Venca Mrkvička, který byl v dobrých pozicích hned dvakrát. Nejprve minul hlavou a poté neuspěl ani nohou," vzpomínal mladík Dynama na první poločas zápasu s Paschingem, který sledoval z lavičky náhradníků. Do druhé části hry poslal trenér Cipro odlišnou jedenáctku a na skvěle připravené ploše Waldstadionu se objevil právě i Jiří Hrbáč. "Po tom velkém prostřídání byli ve druhém poločase lepší domácí a dost nás zatlačili. Už za stavu 2:0 jsme měli i my dobré šance. Nejblíže ke gólu byl Pery (Jiří Peroutka), který nastřelil břevno domácí brány," vzpomínal dvaadvacetiletý záložník na duel s třetím celkem rakouské ligy.

Nejméně oblíbenou kondiční přípravu mají fotbalisté Dynama za sebou a trenér Cipro začne tréninky pomalu směřovat k práci na herní taktice. Jiří Hrbáč, který v podzimní části sezony patřil k základním kamenům třetiligové rezervy, stejně jako ostatní spoluhráči ví, jak bude vypadat příprava týmu v následných dnech: "Tento týden budeme především v Českých Budějovicích. Budeme mít dvoufázové nebo třífázové tréninky a budeme se připravovat na další turnajový zápas s Bohemkou." Mladík s dvaadvacítkou na zádech tak nepřímo naznačil, že se v sobotu neuskuteční plánovaný zápas s německým Bielefeldem, což také o pár vteřin později potvrdil: "Trenér nám řekl, že vedení klubu raději přípravný zápas v Německu zrušilo. Kdybychom tam hráli, tak se vrátíme v neděli někdy ve tři hodiny v noci a to by další zápas hrát asi nešlo."