Laboroval se svalovými problémy, nyní už je ale plnohodnotně zpátky v sestavě Dynama a tvoří s Róbertem Kovaľem silný tandem na pravé straně českobudějovické zálohy. Roman Wermke je rád, že je zdravý a užívá si společně s týmem vlnu euforie. Druholigový půlmistr zakončí podzim příští týden s Viktorií Žižkov.

Na Střeleckém ostrově panuje pohoda. Před posledním podzimním kolem se českobudějovičtí fotbalisté vyhřívají na prvním místě druholigové tabulky a dobrá nálada nechybí ani v kabině A-týmu Dynama. „Je to krásné, všichni si euforii užíváme. Ale pořád víme, že musíme sezonu dotáhnout ve druhé polovině, která nám v předchozích letech dělala problémy. Proto jsme nohama na zemi a soustředíme se dál, aby to tentokrát vyšlo,“ popisuje Roman Wermke aktuální rozpoložení v šatně Dynama.

Po patnácti kolech má Dynamo společně s Jihlavou na čele shodně 32 bodů, stejný je i rozdíl ve skóre. Akorát Jihočeši nasázeli více branek a zároveň mají i lepší vzájemný zápas. Dle křídelníka Horejšova výběru je aktuální postavení jeho týmu zasloužené. „Ve všech zápasech jsme prokázali kvalitu a ofenzivu. Většinu utkání jsme zvládli a byli jsme lepším týmem. Navíc hrajeme jako tým, ne jako jednotlivec. Taháme jeden za druhého, což je znát,“ chválí si čtyřiadvacetiletý záložník.

Ivo Táborský
a Roman Wermke

Pohled na tabulku v půlce druholigových dostihů je jasný. Dynamo s Jihlavou odskočilo třetímu Hradci Králové na tři body, o další tři zpět je Varnsdorf. Pořadí už se tak mírně rozděluje. „Je to příjemné a pro nás velice důležité, že náskok máme. Ale stačí dva zápasy a všechno může být jinak. Chtělo by to soupeřům ještě trošku poodskočit,“ usměje se.

Nejen Wermke by byl spokojen, pokud by Dynamo na závěr úspěšného podzimu porazilo trápící se pražský celek. „Podobné zápasy jsou nejtěžší. Myslím si, že sezona se láme právě v těchto duelech. Soupeř nemá co ztratit, bude se chtít vytáhnout a urvat plusové body do tabulky. Nám se nehraje proti týmům ze spodní poloviny tabulky dobře. Soupeři zalezou, brání a my musíme jejich obranu dobývat. Čekat na jednu dvě chyby a ty využít. S lepšími týmy se hraje ofenzivnější fotbal, což nám vyhovuje víc,“ myslí si českobudějovický rodák s číslem 14 na zádech.

Závěrečný duel podzimní části odehrají černobílí v neděli 2. prosince od 17 hodin na Střeleckém ostrově s Viktorií Žižkov. Vlnu jihočeské euforie částečně brzdí reprezentační přestávka. „Všichni bychom byli radši, kdyby se hrálo v kuse bez pauzy. Ale nenaděláme s tím nic. Máme o týden déle na to, abychom se na utkání připravili. Je pro nás nesmírně důležité utkání,“ neponechává nic náhodě.

Většina postů českobudějovické kádru je zdvojena. Stejně tak i pravý kraj zálohy, kde na dálku “soupeří“ o místo v základu Roman Wermke s Róbertem Kovaľem. „Pro oba dva to znamená velkou motivaci, abychom trenérovi ukázali, že má hrát právě ten či onen. Je to pro nás hnací motor. Všude nás během kariéry bude čekat konkurence. A zdravá konkurence může být jedině prospěšná,“ tvrdí rychlonohý křídelník, kterého už v minulé sezoně trápily zdravotní potíže. „Měl jsem nepříjemnou trhlinu ve svalu. Kvůli ní jsem vynechal konec minulé sezony a částečně i začátek té aktuální. Ale od čtvrtého kola již nastupuji a zdraví drží,“ zaklepává Wermke svůj aktuální zdravotní stav.

V minulých sezonách byl čtyřiadvacetiletý záložník zvyklý na větší bodové přísuny. Během probíhajícího ročníku nasbíral Roman Wermke jeden gól a jednu asistenci, oba “kanadské body“ mají původ v duelu čtvrtého kola, který Wermke jako střídající hráč rozhodl střetnutí s Prostějovem. „Pomalu se dostávám do top formy. Pravidelně nastupuji a zřejmě i trenér je se mnou spokojený. Góly a asistence mi chybí, ale makám a snažím se tomu jít naproti. Věřím, že se jednou trefím a pak už mi to bude padat,“ doufá závěrem Roman Wermke.