Dynamo včera odehrálo čtvrtý přípravný zápas, druhý po sobě proti celku z německé Bundesligy. Výsledkově nedopadl podle představ, o výhře Unionu Berlín rozhodl jeden vstřelený gól, Jihočeši ale na sebe mohou být i tak pyšní. S jistým účastníkem Evropské ligy uhráli vyrovnaný zápas a překvapili. Jak včerejší bitvu na soustředění v Rakousku hodnotí gólman David Šípoš?

„Zápas se mi hodnotí těžko, soupeř byl kvalitní a hrál trochu jiným stylem než Augsburg, se kterým jsme hráli před pár dny. Ukázali kvalitu, byli fyzicky velmi dobře připravení a nedali nám nic zadarmo,“ říká slovenský strážce svatyně Dynama.

Co vašemu týmu chybělo?
Myslím si, že jsme dobře využívali pressing, na soupeřově polovině jsme získali spoustu míčů. Možná nám trochu chyběla kvalita, nebo tedy spíše větší pokoj vepředu. Abychom si vypracovali šanci a mohli jsme ji proměnit. Co si pamatuji, měli jsme jednu velkou, Zajda (Tomáš Zajíc) v závěru hlavičkou, jinak jsme si toho moc nevytvořili a bránu neohrozili. Když jsme získali míč, nedokázali jsme toho využít.

Nebýt vás, mohlo gólů na straně Unionu padnout ještě víc.
Celá obrana pracovala fajn, dělali jsme to, co od nás trenér chtěl. Byli jsme kompaktní, ale i soupeř měl kvalitu a vypracoval si několik dalších šancí. Já jsem se snažil mužstvu hlavně pomoct, stejně jako Jany (Martin Janáček) v minulém zápase. Něco jsem chytil, ale škoda toho gólů a neudrženého čistého konta. Ale to je fotbal, někdo gól dostane, někdo ne. Ale budeme pracovat na tom, abychom góly nedostávali.

O nedostávání gólů se kromě obrany staráte vy, proti Augsburgu udržel nulu kolega Janáček. Zamíchají oba zápasy bojem o post jedničky?
Je tady zdravé konkurenční prostředí, ale hlavně jsem rád, že si s Janym rozumíme, jsme kamarádi a není mezi námi žádná nevraživost. Navzájem jeden druhému přejeme, a jak se trenér rozhodne, tak to bude. Ovlivníme jen naše výkony, jak budeme působit v trénincích, zápasech.

Celý váš tým působil v zápase s týmy z Bundesligy více než slušně. Jak dobrá je to prověrka před startem české nejvyšší soutěže?
Myslím si, že skvělá. Jsou to soupeři, kteří mají podobnou kvalitu jako týmy z české ligy, minimálně ty z horní poloviny tabulky. V lize jsou zápasy jiné než v přípravě, mužstva si spoustu věcí zkoušejí, hodně trénují, stejně tak ale i my. Působili jsme v zápasech dobře, sami sobě, trenérům a realizačnímu týmu jsme dokázali, že máme na to porovnávat se s takovými soupeři. Věřím, že výkony budou ještě gradovat, takové zápasy jsou ale stoprocentně dobrou prověrkou.

Od konce uplynulé sezony se k Dynamu připojili dva další slovenští hráči, to pro vás a vaše krajany, kteří už v kádru nějaký pátek jsou, musí být plus.
Vnímám to pozitivně. Ať přijde jakýkoliv hráč, jsem rád. Ale u nich je plus, že jsou ještě navíc ze Slovenska. Máme víc společného, můžeme si popovídat, hrávali jsme proti sobě ve slovenské lize, takže máme společnou minulost. A za to jsem rád. Vycházíme spolu skvěle, rozumíme si a vypadá to, že už je tady taková malá slovenská enkláva. (smích) Minimálně pro týmového ducha je to skvělé.