Do nového týdne se fotbalisté Dynama probouzeli o dost lépe než v posledních dvou měsících. Po jedenácti zápasech v řadě totiž dokázali bodovat za tři body, když v sobotním duelu v Příbrami vyhráli díky brance Benjamina Čoliće z přímého kopu a ukončili tak nepříznivou sérii bez vítězství. „Týmu patří velké poděkování," říkal trenér David Horejš.

Před samotným závěrem sezony nebyli černobílí v dobré formě. Z jedenácti posledních zápasů uhráli jenom čtyři body a propadli se tabulkou až na dvanácté místo. Do hry o vyšší pozice se znovu vrátili v sobotu, kdy triumfovali na hřišti Příbrami. „Jsem nesmírně rád, že jsme po takové době získali tři body. Hlavním klíčem k úspěchu byl týmový výkon," uvědomoval si Horejš.

Příbram naopak ztratila jeden z klíčových zápasů v cestě za záchranou. V posledních čtyřech kolech se tak pokusí o malý zázrak. „Dvakrát vyhráli venku a přiblížili se nesestupovému pásmu. Je to pro nás o to cennější, že jsme je dokázali zastavit."

Velkou vzpruhou pro Jihočechy může být výhra v Příbrami hlavně po psychické stránce. „Psychika hraje obrovskou roli. Do situace, ve které jsme byli, jsme se dostali sami. Stejným způsobem se z ní musíme dostat. Podali jsme výkon, který nám pomohl přerušit sérii a bude třeba na to navazovat i ve zbytku sezony," zdůrazňuje Horejš.

K vítězství přispěla i netradiční příprava, kterou trenéři pro své svěřence v týdnu připravili. „Udělali jsme večerní teambuilding, kdy jsme společně sledovali Ligu mistrů a hráli při tom různé hry. V zápase bylo znát, že od první minuty jsme pro výsledek dělali maximum a byli za to odměněni," dodal kouč.