Druhá venkovní výhra, druhá z vršovického Ďolíčku. Českobudějovické Dynamo dokázalo po gólech Škody a nové posily Sluky v Praze zvítězit nad domácími klokany 2:1. Trenér Jozef Weber se vrátil do míst, kde začínal s trenérskou kariérou a po utkání neskrýval svou spokojenost.
Jak jste viděl průběh utkání ze střídačky?
Byl to klasický zápas na Bohemians, byla tu výborná kulisa. Do utkání jsme dobře vstoupili, šli jsme zaslouženě do vedení a měli jsme tam ještě asi další dvě příležitosti. Kolem vápna jsme pak udělali pár standardních situací, dostali jsme domácí do varu, ale jsem rád, že ke konci první půle už jsme to trochu zklidnili. Ve druhé půli zrovna ve chvíli, když jsme drželi balón, přišla hrubá chyba a Bohemka vyrovnala. Dostala se hned potom na koně, hnali je fanoušci, prostředí je tu fantastické. Měli jsme co dělat, abychom uhájili remízu. V závěru jsme to prostřídali, přišli čerství hráči, trochu se to zvedlo a vyhráli jsme. Neříkám šťastně, protože ten průběh zápasu byl pro nás do 60. minuty velmi příznivý, ale šťastným gólem. Musím se na něho podívat ještě v televizi, protože byl unikátní. Utkání rozhodl Sluky (Sluka), který se nebál sprintovat za obranu.

Co říkáte na výkon právě nově příchozího Sluky?
Velmi dobrý. Přiznám se, že jsme jednání o jeho příchodu urychlovali, protože se nám zranil Skovajsa a hlavně v domácích utkáních nám chyběla kvalita z levé strany, dobrý centr. Přeci jenom ti leváci mají rychlejší kolmé balóny, to nám chybělo. Dodělali jsme přestup až úterý ráno, sám jsem zvažoval, jestli Sluku nasadit hned od začátku, protože tady pod tribunou to není jednoduché pro nikoho. Jsem rád, že to zvládl velmi dobře i herně a byl odměněný gólem.

Jak už jste zmiňoval, ten gól byl hodně unikátní, překvapilo vás, že skončil v síti?
Já už před tiskovou konferencí jsem na to byl zvědavý a chtěl jsem se na to ještě podívat, ale nerozeběhl se nám monitor. Ale je potřeba pochválit Sluku za to, že tam běžel. Jaký je tam díl umění a díl štěstěny, na to se podívám u televize.

Do hry vůbec nezasáhl Jakub Hora, čím to?
Byl jsem rozhodnutý, že postavím jen zdravé hráče. Hráli jsme v sobotu, stejně jako Bohemka, náročné utkání. Nějakou dobu jsem tu působil, vím, jak to tady dokážou diváci vybičovat. Jejich mužstvo hraje s enormním nasazením, a proto jsme se rozhodli, že postavíme jen úplně zdravá hráče. Jakub měl po utkání s Plzní problémy se zády, trénoval až dnes dopoledne lehce, takže to rozhodlo, proč jsme ho do utkání nenasadili.

Říkáte, že je tu bouřlivé prostředí, ale druhou venkovní výhru máte opět odtuď…
Přeci jenom s Pardubicemi tady taková atmosféra nebyla, teď jsem tu měl i nějaké známé, atmosféra bylo někde jinde.

O víkendu Bohemka remizovala na Spartě, byl to pro vás učební materiál?
Určitě, to rozhodlo i o nasazení Sluky. Věděli jsme, že Sparta špatně pokrývala křídelní prostory a Hronek s Puškáčem jim dělali problémy. Tím, že jsme nastoupili v rozestavení s pěti obránci, chtěli jsme jim, jak Slukou, tak Čoličem, krajní prostory zavřít, a to se nám v první půli povedlo.

V bráně byl opět Martin Janáček, který podal zase velmi dobrý výkon…
Už před ligou jsem tvrdil, že máme vyrovnané gólmany. Nezklamal nás ani Šipi (Šípoš), ale tím, jak Martin odchytal dobré utkání proti Plzni, jsme se rozhodli neměnit a udělali jsme dobře. Pro gólmana to tu není jednoduché, obzvlášť v druhé půli, když chytá pod domácím kotlem.