Čtyři kola před koncem podzimní části sezony se fotbalisté Dynama nacházejí v naprosto totožné situaci jako v loňské sezoně. Minulý rok ale Dynamo závěr nezvládlo a právě v posledních kolech nečekaně ztratilo kontakt s vedoucími týmy tabulky. „Nic podobného letos nesmíme připustit," říká v rozhovoru generální manažer Dynama Martin Vozábal, který se vyjádřil k situaci na přestupovém trhu nebo nepravdivým informacím ohledně prodeje klubu.

Máme za sebou dvanáct kol letošního ročníku F:NL a naposledy jsme vyhráli důležitý zápas nad Hradcem Králové. Jak úvodní část sezony hodnotíte?
Do konce základní části letošní sezony zbývá ještě hodně kol, ale s aktuálním postavením týmu jsme spokojeni. Samozřejmě nás mrzí některé ztracené body, ale to je prostě fotbal. Důležité pro nás je, že jsme oproti loňské sezoně udělali opět v naší hře progres a že pokračuje cesta, na kterou jsme se vydali.

Co říkáte na bodový zisk týmu? Ve dvanácti kolech Dynamo nasbíralo pětadvacet bodů a patří mu druhé místo.
Myslím, že bodový zisk přesně odpovídá tomu, jak jsme se během úvodu sezony prezentovali. V domácím prostředí jsme prakticky ve všech zápasech soupeře přehrávali a mrzet nás může jen prohra se Znojmem. I když jsme hráli většinu zápasu o deseti, byli jsme jasně lepší a minimálně do remízy jsme měli zápas dotáhnout. Venku se nám nepovedl zápas v Brně, výsledkově jsme propadli v Pardubicích. Jak jsem ale již zmiňoval, do konce sezony se může stát ještě hodně věcí. Nyní po dvanácti kolech jsme v naprosto totožné situaci jako v loňské sezoně. Tehdy jsme měli po dvanácti kolech také pětadvacet bodů. Jenže před zimní pauzou jsme poslední čtyři zápasy nezvládli. Remízovali jsme postupně s Táborskem, Pardubicemi, Třincem a nakonec jsme prohráli i doma s Vlašimí. Pokud chceme být úspěšní, nesmíme letos nic podobného zopakovat. Loni jsme šli do zimní pauzy s osmadvaceti body, letos chceme mít před koncem podzimu na kontě rozhodně více bodů.

V posledních letech se často mluvilo o tom, že Dynamo nemá rozeného střelce, který by za sezonu nastřílel alespoň deset gólů. Zdá se, že jste střelce našli v podobě Davida Ledeckého?
A to za nás David poprvé nastoupil až ve třetím kole. Když jsme řešili jeho přestup z Polska, moc dobře jsme věděli, že je to útočník, který umí střílet góly. Nejen mne ale překvapil a jeho dosavadní přínos pro tým předčil očekávání. Vedle těch osmi nastřílených gólů je totiž nesmírně pracovitý a pro tým je velmi důležitý. Určitě je ale potřeba také připomenout, že se hra celého týmu v letošní sezoně posunula na jinou úroveň. Z mnoha stran slyšíme, že po dlouhé době hrajeme opravdu dobrý fotbal a lidi na Střelecký ostrov chodí rádi. To je jedna z věcí, která mi dělá největší radost.

Když se bavíme o kádru. Evidujete již nějaký zájem o naše hráče? Hrozí, že by například v zimě některá z opor tým opustila?
Toto není takto v průběhu sezony téma. Přestupní období startuje v lednu a právě v tomto období jsou kluby na přestupovém trhu aktivní. Aktuálně tedy zájem o naše hráče neevidujeme, ale to je naprosto normální situace. Vše se může změnit po Novém roce. Každopádně my máme v letošní sezoně určitý cíl a nebude naší snahou za každou cenu někoho prodávat. Pokud chceme být úspěšní, musí náš tým mít kvalitu. V létě jsme prodali Peška a Mashikeho do Liberce a jsem rád, že se nám po nich podařilo díry v sestavě zacelit. Pokud by měl v zimě někdo tým opustit, muselo by se jednat opravdu o velmi zajímavou nabídku pro klub i pro samotného hráče.

Obecně ke klubu, v posledních týdnech kolují jihem Čech informace, že byl klub prodaný a že změnil akcionáře. Co je na tom pravdy?
Podobné informace se pochopitelně dostaly i ke mně. Musím ale říci, že je to absolutní nesmysl. Akcionářská struktura se nijak nezměnila a v dohledné době se ani nezmění. Akcionáři klubu nemají na stole žádnou nabídku a pokud tedy někdo říká, že klub kupuje a nebo dokonce již koupil, tak je to absolutní lež. Musím říci, že tyto lživé zprávy mě moc mrzí, protože Dynamo by se mělo nyní soustředit na probíhající sezonu, na důležité druholigové zápasy a lidi okolo klubu nebo hráči v kabině by se neměli takovými nesmysly rozptylovat.