Má za sebou úspěšnou premiéru v tuzemské soutěži. Brankář Dynama Vojtěch Vorel naskočil rovnou do duelu s Plzní a hned na úvod si připsal čisté konto. „Nikdo asi moc nepočítal s tím, že nastoupím,“ pousmál se brankář, který musel řešit hodně závarů i několik jedovatých střel. Vše zvládl s přehledem.

Premiéra to byla vskutku úspěšná. Souhlasíte?
Jsem rád, že jsme to takhle zvládli. Je to práce celého týmu. Chtěl bych klukům poděkovat, že mi pomohli, že jsme to zvládli a že máme bod.

Jak dlouho dopředu jste věděl, že půjdete do brány?
Věděl jsem to dva dni zpátky. Bavil jsme se s Jardou Drobným a ten mi to řekl na rovinu, že půjdu do brány a ať se na to připravím. Připravoval jsme na to jako na každý jiný zápas. Nervozita nebyla žádná, až jsem se sám divil.

Pomohl vám ostrý úvod Viktorie, kdy jste se hned dostal do tempa?
Ono se to říká, že tyhle zápasy jsou pro gólmana lepší. Pořád je co dělat. Každá mince má ale dvě strany a tím, že tam bylo najednou hodně práce, přicházely i pasáže, kdy to mohlo dopadnout špatně. Kluci ale skvěle bránili, hráli bezpečně a kompaktně.

Plzeň zahrávala šestnáct rohů. Jaké to pro vás bylo?
Rozebírali jsme to před zápasem. Tušili jsme to. Je to nebezpečný. Mají výborné hlavičkáře. Kde to šlo, snažil jsem se pomoct a celkově to bylo dobré.

Dá se najít moment, kdy vám bylo nejhůře?
Matně si vzpomínám, že po standardkách tam byl asi dvakrát takový nepříjemný závar. Balon poskakoval ve vápně a to jsou věci, co jsou hrozně složité. Balon je na zemi, je tam dvacet lidí a může to někde vylítnout. Ale jinak mě nic jiného nenapadá.

Za týden jste uhráli sedm bodů a to jste narazili na Spartu i Plzeň. Projeví se to na náladě v kabině?
Začalo to Spartou, kdy jsme udělali nečekané tři body. Vždycky se pak člověk pouští do práce s lepší náladou. Máme sice sedm skvělých bodů, ale sezona tím nekončí. Nesmíme se tímhle povedeným týdnem uspokojit.