Dalším fotbalistou, který v nové sezoně posílí řady fotbalového Dynama, je obránce Martin Sladký. Ten na jih Čech přestupuje ze Sigmy Olomouc. Jako rodák z Domažlic se tak pomalu vrací zpět k domovu. „Dá se říci, že kruh se uzavírá, vracím se zpět na jih Čech. Moc se na to těším a věřím, že budeme v lize úspěšní," říká při svém prvním rozhovoru po přestupu do Dynama.

Martine, jak došlo k prvnímu kontaktu mezi vámi a Dynamem?
Poprvé mě kontaktoval trenér Kohout, se kterým se znám už dlouhé roky, protože mě vedl v dorostu v Plzni. S trenérem jsem prožil dobré roky a právě on mi řekl tu první myšlenku o tom, že bych mohl jít do Dynama. Pak už probíhala komunikace přes mého manažera a s trenérem Davidem Horejšem.

Martin Sladký

Jak byste shrnul svou dosavadní fotbalovou kariéru a jaké máte vzpomínky na souboje s Dynamem?
Na všechna svá angažmá vzpomínám v dobrém. Mládí jsem prožil v Plzni a dobré období pak přišlo i v Táboře, kde se nám podařilo stabilizovat klub ve druhé lize a dokonce tehdy s Dynamem bojovat o postup do první ligy. Vždycky bylo vidět, že při soubojích s Dynamem hrálo derby a byly to zajímavé, peprné zápasy. Přes Olomouc se vracím zpět na jih Čech a dá se tedy říci, že kruh se uzavírá, vracím se zpět na jih Čech. Moc se na to těším a věřím, že budeme úspěšní.

Výrazné zkušenosti s první ligou jsme nasbíral při svém posledním angažmá v Olomouci..
Na Olomouc budu mít ty nejlepší vzpomínky. Když jsem tam přicházel, zajistili jsme si hned postup do ligy a právě za Olomouc jsem dostal první opravdu velkou příležitost hrát nejvyšší soutěž. V Olomouci jsme bojovali o poháry, zahráli jsme si se Sevillou předkolo Evropské ligy, v pohárech jsem vstřelil dokonce i gól do sítě Almaty, takže vzpomínky na Olomouc budou jen ty nejlepší. Jsem za těch pět let na jihu Moravy rád. Už jsem ale vycítil, že přišel čas na nějakou změnu, a proto jsem teď tady v Budějovicích.

Co od angažmá v Českých Budějovicích očekáváte?
Dynamo jsem v první i druhé lize vždy vnímal jako nepříjemného soupeře, proti kterému se těžko hraje. Pod Davidem Horejšem se tým snaží dlouhodobě hrát kombinační fotbal, což v dnešní době už není úplně běžné. Ten styl hry Dynama mě vždycky bavil a právě to je také jedním z důvodů, proč jsem se rozhodl do Českých Budějovic jít. Udělám vše pro to, aby se Dynamo i pro další roky stalo důstojným účastníkem první ligy a aby všichni věděli, že do nejvyšší soutěže patří.

Ze strany fanoušků se dá očekávat reakce ve stylu, proč do Dynama přichází pravý obránce, když v týmu působí na tomto postu Benjamin Čolič.
Samozřejmě tohle očekávám, že se fanoušci i fotbalová veřejnost bude podivovat, proč Dynamo přivádí dalšího pravého obránce, když v sestavě figuruje Benji Čolić, který patří k největším oporám týmu. Dohoda s trenéry je taková, že přicházím jako pravý bek, kde hraje Benji, ale že jsem zároveň připravený alternovat na pozici levého obránce. Na tomto postu jsem hrál už v Olomouci. Zkušenosti mám také s hrou ve středu zálohy. Každopádně lépe se cítím na beku a je mi jedno, jestli zleva nebo zprava.

Jak jste na tom aktuálně po zdravotní stránce? Není tajemstvím, že jste měl v posledních týdnech zdravotní trable.
Bohužel v posledním zápase loňské sezony jsem si natrhl vazy v kotníku. Bylo to nepříjemné zranění, protože skoro čtyři týdny jsem měl sádru a ortézu. Teď se do toho pomalu dostávám. Nechceme ale rozhodně nic uspěchat. Raději o pár dní nebo týdnů vydržíme déle než abych se stejným zraněním laboroval celý podzim. Trenéři o mém zdravotním stavu věděli a přesto chtěli, abych přišel. Toho si moc vážím a udělám vše pro to, abych jejich důvěru nezklamal a abych byl pro tým prospěšný.