Předčasný dárek ke svým nedělním 22. narozeninám si dal záložník dynamáckého B-týmu Jan Malecha. V domácím divizním střetnutí s Berounem přidal k výbornému výkonu tři góly, jako první z mužstva, a rovnou polovinou se podílel na vysokém vítězství nad jedním z adeptů sestupu.
Honzo, na začátek obligátní otázka. Kdy jste naposledy dal hattrick?
To se mi podařilo někdy v přípravkách nebo žácích v mateřském Veselí nad Lužnicí. V Dynamu to byl můj první hattrick.

Berounu patří poslední příčka. Výhrou jste tedy jen splnili povinnost.
Myslím, že ano. Byl to pro nás klasický zápas, kdy jsme hráli do bloku. Bylo důležité, že jsme dali do poločasu dva góly a po přestávce v tom pokračovali a zaslouženě vyhráli.

V závěru jste měli drtivou převahu, soupeř už kapituloval…
Soupeři s námi drží krok do doby, než se nám podaří vstřelit nějaké góly. U Berouna bylo vidět, že když narůstalo skóre, už se jim tolik nechtělo a taky odpadl fyzicky.

Váš první gól by se neztratil ani v různých anketách. Rána z voleje se povedla.
Měl jsem trochu štěstí, že mi to sedlo. Zavřel jsem oči, napálil jsem to a míč skončil v síti.

Jít na penaltu byla povinnost? Chtěl jste završit hattrick?
Kluci říkali, abych si to vzal, že můžu přispět do kasy. V Soběslavi jsem penaltu nedal, špatně jsem ji kopnul. Mrzelo mě to. Jsem rád, že se mi to teď povedlo a spadlo to tam.

V útoku byl znát Daniel Hais, který na berounské obránce platil svou důrazností a aktivitou.
Určitě. Vždycky je znát, když přijde kluk, který trénuje a hraje s „áčkem“. Hajsík nám hodně pomohl. Je přímočarý, do tahu a to se tam ukázalo. Byl znát při standardních situacích, dal první gól z rohu, byly na něj dvě penalty. Zápas se mu povedl.

Třeba je to ten rozdílový hráč, který vám v jarní části na hrotu chyběl.
Asi taky. My jsme to doposud lepili. Tadeáš Bečvář není klasický útočník, sice nehraje vepředu špatně (vsítil 10 gólů, pozn. aut.), ale takový ten zabiják do vápna nám tam chybí. Hajsík by ho mohl nahradit.

V tabulce držíte druhé místo. Nejtěžší soupeře máte teprve před sebou.
Čekají nás Lom, Přeštice, Katovice, všechno venku. Budou to klíčové zápasy, které rozhodnou o konečném umístění.

Stále žije naděje možného postupu z druhého místa. První Přeštice už vedou o parník…
Přesně tak. Víme o tom. Byli bychom samozřejmě rádi, kdyby to vyšlo, pokusíme se pro postup udělat maximum. Z prvního místa je to nereálné, Přeštice jsou daleko, z případného druhého místa bude rozhodovat každý bod u týmů ze tří divizních skupin. Když všechno vyhrajeme, tak určitě je tam velká šance postoupit z druhé příčky.

V neděli jedete k derby do Tábora se Sokolem Lom, jemuž se na jaře vůbec nedaří.
Jaro má Lom o hodně slabší a doufám, že v tom budou pokračovat i s námi a my se tím nastartujeme a budeme pokračovat proti těm silnějším soupeřům. Bylo by to fajn, kdybychom už do konce sezony neztratili.

Divize je pro hráče a celkově ligovou rezervu málo. Cítíte to podobně?
Je to tak. Jde o to, že v divizi jsou asi top čtyři týmy, které se snaží hrát fotbal. Zbytek, konkrétně proti nám, většinou zaleze a my to spíš jako dobýváme. Třetí liga by určitě pomohla k rozvoji hráčů, kteří by se tam víc posouvali a měli větší šanci při přechodu do „áčka“.

Cílem týmu je postup, jaké máte osobní plány?
Řeším další působení v Dynamu. Zatím se k tomu nechci vyjadřovat. Samozřejmě bych chtěl postupně hrát vyšší soutěž, zlepšovat se, podávat stále dobré výkony a s tím přijde i ten posun výš, ať už v Dynamu nebo někde jinde. Pro mě je to první celá sezona v B-týmu, kvůli covidu se dvakrát nedohrála. To nás také zastavilo. Byl bych rád, kdybychom postoupili, a v létě bych řešil, co bude dál.