Fotbalisté Dynama České Budějovice mají za sebou dvanáctou prvoligovou sezonu od vzniku samostatné české ligy. Za tým, u kterého se vystřídaly trenéři František Cipro a František Straka, nastoupilo v průběhu ligového ročníku celkem třicet fotbalistů, z nichž se hned deset zapsalo do střelecké listiny. Na nejvíce branek svým spoluhráčům přihrál Jaroslav Černý a na úspěších týmu měl velký podíl brankář Pavel Kučera, který v deseti utkáních udržel čisté konto.

Odehrané zápasy a minuty

V letošním ročníku Gambrinus ligy nastoupilo za Dynamo celkem třicet fotbalistů. Žádný z nich nenastoupil ke všem třiceti prvoligovým zápasům. Nejvíce startů v letošní sezoně nasbíral Jaromír Plocek, který se na hřišti objevil osmadvacetkrát. O jeden zápas méně odehráli David Horejš a Jaroslav Hílek. Trojice těchto hráčů také odehrála nejvíce minut - Jaroslav Hílek odehrál přesně 2310 minut, David Horejš 2289 a Jaromír Plocek 2281. V rámci celé ligy se nejčastěji nasazovaný hráč Dynama Jaroslav Hílek objevil v počtu odehraných minut až na 36. místě. Nejméně často nasazovanými hráči byli pak Karel Zelinka, Roman Pivoňka a Jiří Hrbáč, kteří nastoupili pouze k jedinému zápasu. Nejméně toho odehrál posledně jmenovaný, jenž na hrací ploše pobyl pouhé čtyři minuty.


Střelci

Do střelecké listiny se v letošní sezoně zapsalo celkem deset budějovických fotbalistů. Jihočeši po celou sezonu marně hledali střelce. V konečném účtování nevstřelil žádný z hráčů v dresu Dynama více než čtyři góly. Čtyřikrát se do střelecké listiny zapsali Jaroslav Černý, Tomas Radzinevičius, Václav Mrkvička a dokonce stoper David Horejš. O gól méně zaznamenal Martin Vozábal a po dvou brankách vstřelili Jaromír Plocek a Jan Svátek. Trojice Svátek, Černý, Radzinevičius nastřílela celkem po pěti gólech, část z nich ale hráči vstřelili v jiných týmech. Do střelecké listiny se v druholigových zápasech zapsalo celkem 203 fotbalistů a statistika gólů zaznamenala 556 vstřelených branek.

Hráč Tým Podzim Jaro CELKEM
1 Václav Svěrkoš Baník Ostrava 4 11 15
2 Miroslav Slepička Sparta Praha 5 6 12
3 Jan Rajnoch Mladá Boleslav 5 6 11
4 Goče Toleski Most/Slavia 7 3 11
5 Lukáš Magera Baník Ostrava 4 5 9
6 Libor Došek Sparta Praha 8 0 8
7 Libor Žůrek Tescoma Zlín 5 3 8
8 Róbert Zeher Baník Ostrava 5 3 8
9 Aleš Besta 1.FC Brno 4 3 7
10 Adam Varadi Ostrava/Plzeň 1 6 7
19 Jan Svátek Jablonec/Budějovice 2 3 5
23 Jaroslav Černý Č. Budějovice/Slavia 4 1 5
24 Tomas Radzinevičius Č. Budějovice/Liberec 4 1 5
37 David Horejš Č. Budějovice 2 2 4
38 Václav Mrkvička Č. Budějovice 3 1 4
60 Martin Vozábal Č. Budějovice 2 1 3
85 Jaromír Plocek Č. Budějovice 2 0 2
127 David Homoláč Č. Budějovice 1 0 1
128 Jiří Peroutka Č. Budějovice 1 0 1
129 Tomáš Stráský Č. Budějovice 1 0 1

Asistence

V budějovické tabulce gólových asistencí se nejvýše umístil Jaroslav Černý, který stihl během svého podzimního působení v Dynamu přihrát na pět gólů. Druhým v řadě byl Martin Vozábal, jenž přihrál na tři góly. Dvě branky pro své spoluhráče vypracoval během jara Petr Šíma a dalších osm hráčů asistovalo jednou.
(pozn: tato statistika je mírně zkreslena, protože ne u všech vstřelených branek se dal dohledat asistující hráč)

Hráč Tým Asistence
1 Jaroslav Černý Č. Budějovice 5
2 Martin Vozábal Č. Budějovice 3
3 Petr Šíma Č. Budějovice 2
4 Jaromír Plocek Č. Budějovice 1
5 Petr Dolejš Č. Budějovice 1
6 Michal Šmíd Č. Budějovice 1
7 Tomáš Hunal Č. Budějovice 1
8 Václav Mrkvička Č. Budějovice 1
9 Jan Svátek Č. Budějovice 1
10 Marek Plichta Č. Budějovice 1
16 Tomas Radzinevičius Č. Budějovice 1


Žluté a červené karty

Jihočeši se objevili na předních místech statistiky žlutých a červených karet. Spolu s beněnským Poláchem, plzeňským Trappem a slávistickým Toleskim viděl deset žlutých karet budějovický Jaroslav Hílek. I mezi červenými kartami dominovali Jihočeši - hrací plochu museli předčasně hned dvakrát nedobrovolně opouštět Tomáš Hunal a David Horejš. Za nejtrestanějšího hráče ligy se tak dá považovat právě David Horejš, jenž během sezony "nasbíral" šest žlutých a dvě červené karty.


Čistá konta brankářů

Nejvíce zápasů bez obdržené branky v letošní sezoně odehrál Slávista Martin Vaniak, jenž neinkasoval hned ve třinácti zápasech. Do hodnocení brankářů významně promluvil i budějovický gólman Pavel Kučera, který uhájil celkem deset čistých kont a v celkové statistice obsadil dělené páté místo. Druhý brankář Dynama Zdeněk Křížek odchytal letos čtyři zápasy a vychytal jednu nulu.

Hráč Tým Čisté konto
1 Martin Vaniak Slavia Praha 13
2 Petr Vašek Baník Ostrava 12
3 Petr Drobisz Sigma Olomouc 11
4 Vít Baránek Tescoma Zlín 10
5 Tomáš Grigar Sparta Praha 10
6 Pavel Kučera Č. Budějovice 10
7 Michal Špit Jablonec 10
8 Tomáš Bartalský Žižkov 10
9 Martin Slavík Teplice 10
10 Michal Sňozík Bohemians 1905 8
25 Zdeněk Křížek Č. Budějovice 1

Muž zápasu

Redakce webu po každém utkání vybírala Muže zápasu. I v této statistice se nejvýše umístil Jaroslav Černý, jenž byl vybrán v podzimních šestnácti zápasech čtyřikrát jako hvězda zápasu. V konečném účtování dosáhli stejného počtu ocenění také stopeři David Horejš a Tomáš Hunal, oba ovšem odehráli podstatně více zápasu než Jaroslav Černý, který po polovině sezony odešel do Slavie Praha.