Fotbalisté Dynama odehrají v sobotu po poledni předposlední přípravný zápas před startem jarní části letošního ročníku Gambrinus ligy. V atraktivním derby na Hluboké vyzvou od 14:00 druhý nejlepší jihočeský celek, druholigový Spartak MAS Sezimovo Ústí. Za Dynamo by se budějovickým fanouškům měli představit i nové posily Grigorij Čirkin a Lovre Vulin.

Oba celky finišují přípravu na jarní část sezony. Dynamo začíná jarní odvety v neděli 27. února zápasem s Teplicemi a druholigový Spartak o týden později přivítá na domácím hřišti Sokolov. "Před začátkem jarní části nás čekají poslední dva zápasy a naším cílem tedy bude vyladit formu tak, abychom začali sezonu dobře," říká trenér Dynama Jaroslav Šilhavý, který bere zápas se Sezimákem jako dobrou prověrku: "Sezimák patřil na podzim k příjemným překvapením druhé ligy a vysokou kvalitu ukazuje i nyní během zimy."

V sestavě budějovického týmu by se měli proti Spartaku objevit i všechny nové posily Grigorij Čirkin a Lovre Vulin. "Věříme, že pro nás budou velkým přínosem a do zápasu určitě nastoupí. Čirkin sice na Hluboké nastoupil v modelovém zápase na začátku ledna, ale teprve nyní proti Sezimáku by to pro něj měla být ta opravdová premiéra před domácím publikem. O kvalitách Vulina není potřeba vůbec spekulovat, je to výborný fotbalista, který to dokázal při našem podzimním ligovém zápase s Libercem, kdy nám dokonce vstřelil gól," vzpomíná Šilhavý. Třetí nový hráč v klubu Borislav Simić odjede s juniorkou na herní soustředění na Moravu.

Tým pod vedením kouče Zákostelského během zimy odehrál řadu zápasů s prvoligovými celky a prohrál pouze s pražskou Slavií (0:2). Jinak dokázal vyhrát nad silným Jabloncem (2:1) a remízovat s Příbramí (0:0), Brnem (0:0) a Bohemians (1:1). Během zimy se ševci střetli také s třetiligovou rezervou Dynama, na konci ledna hraný zápas skončil nerozhodně 2:2, když se za Dynamo střelecky prosadili Poturovič a Sedláček.

Ohledně zápasu Dynama se Sezimovým Ústím se uvažovalo o variantě, že by se utkání odehrálo na přírodní trávě na Složišti, avšak nakonec se odehraje podle původního plánu na umělé trávě na Hluboké. Výkop zápasu je stanoven na sobotu 14:00.