Jihočechy čeká v rámci zimní přípravy další přípravný duel. Dynamo je na soustředění v Prachaticích, ale v půlce náročného týdne si odskočí na pražský Vyšehrad, kde ve středu od 11 hodin odehraje duel se slovenskou Žilinou.

Týmu Davida Horejše se v přípravě zatím daří. Kromě porážky s ligovou Duklou Praha si černobílý celek připsal čtyři výhry a zdá se, že zatím šlape. V sobotu na Složišti s Viktorii Žižkov Dynamo předvedlo kompaktní výkon a poprvé v přípravě udrželo i čisté konto. Poprvé v černobílém dresu se představil i Jiří Mareš a vedl si slušně.

Proti Viktorce na sebe však nejvíce upozornil útočník Milan Ujec, jenž znovu skóroval v dresu svého nového zaměstnavatele a navíc hrál s každou kopačkou jinou. Ujec na jihu Čech bude hostovat minimálně do konce sezony. Do středečního duelu s Žilinou půjdou Jihočeši z plné přípravy, protože polykají tvrdé tréninkové dávky na soustředění v Prachaticích. Poprvé v zimě by mohl naskočit v obraně Českobudějovických stoper Tomáš Hájovský, jenž přišel opět na hostování z Příbrami.

MŠK Žilina je přední slovenský klub, který si vyzkoušel i Ligu mistrů, šestkrát vyhrál domácí soutěž a v roce 2012 oslavil i "double". Pak ale šla výkonnost MŠK trošku dolů a v posledních letech se nedostávalo ani do evropských pohárů. Až loni skončilo druhé. Po polovině sezony to se Žilinou nevypadá špatně, je v tabulce čtvrtá s dvoubodovým mankem na pohárové příčky.

Mužstvo vede slovenský trenér Adrián Guľa, jako trenér brankářů v klubu působí Miroslav Seman, jenž dříve chytal v českobudějovickém Dynamu. Jednou z hlavních hvězd je Jaroslav Mihálik, jenž se na podzim trefil osmkrát. Zdatně mu sekundoval Brazilec William, který skóroval šestkrát. V brance Žiliny většinou nastupuje zkušený Miloš Volešák.

Milan Ujec si Budějovice oblíbil, proti Žižkovu nazul odlišné kopačky (31.1.2016)

Do jarní části sezony ve Fotbalové lize nastoupí fotbalisté Dynama posíleni mimo jiné o šestadvacetiletého útočníka Milana Ujce. Ten zazářil na podzim v divizních Živanicích, za které nastřílel úctyhodných patnáct branek.