Už jen dva týdny chybí do startu dalšího ročníku nejvyšší tuzemské soutěže. Fotbalisté Dynama České Budějovice se poprvé a zároveň naposledy představí v přípravě před vlastními diváky. V tréninkovém areálu Na Složišti vyzvou nováčka druhé ligy Táborsko. Duel začne v sobotu v 11 hodin a pro fanoušky je otevřený. V pondělí pak tým zamíří na herní soustředění do Rakouska.

Jihočeši zatím v přípravě sehráli jediné přípravné střetnutí. Původně měli hrát doma s druholigovým Vyšehradem, ale kvůli pozitivním testům na koronavirus v týmu soupeře, bylo utkání zrušeno. Jediným odehraným duelem tak byl pro svěřence trenéra Davida Horejše duel v Plzni o uplynulém víkendu, který pro Dynamo skončil porážkou 0:2.

V tomto týdnu už tým piloval herní varianty a zaměřoval se na prvky, které potřeboval vylepšit. K tomu by mělo přispět i nadcházející měření sil. „Očekáváme, že po herní stránce to bude z naší strany zase o něco lepší. Chceme, abychom chyby, které děláme a ukazujeme, postupně odstraňovaly i v zápase,“ vysvětlil David Horejš.

V minulém týdnu s Jihočechy trénoval i brazilec Almeida, ale neoslnil natolik, aby si vybojoval místo v sestavě. V sobou tak nejspíše bude hrát znovu v táborských barvách, odkud do krajského města na testy přišel. Do utkání nezasáhne ani brankář Matěj Luksch, který bude v nadcházející sezoně hostovat ve slovenském druholigovém Liptovském Mikuláši.

Táborsko už ve své přípravě odehrálo čtyři utkání. Na úvod v červenci remizovalo s rezervou Dukly Praha 3:3. Poté porazilo Znojmo 4:1 a ve třetím utkání prohrálo 0:5 v Praze na Strahově se Spartou. Čtvrtý test absolvovali svěřenci trenéra Miloslava Brožka včera proti Bohemians 1905, se kterými prohráli 0:2.

Táborsko staví nový tým pro nadcházející ročník druhé ligy, kam se po roční odmlce vrací, a v jeho kádru dochází k velkým pohybům i testům nových hráčů. Nejlepším střelcem přípravy je zatím osvědčený kanonýr Zbyněk Musiol. V sestavě najdou diváci další známá jména ještě z dob druholigových soubojů jako Kučera nebo Navrátil. O místo v sestavě se pere i budějovický Martin Šplíchal. Aktuálně bude kouč postrádat útočníka Vandase, který se rozhodl pro angažmá ve Vyšehradu. Jinak se za posledních 50 zápasů v dresu jihočeského mužstva protočilo podle informací na webu klubu přes 80 fotbalistů.

Zápas budete moci sledovat v online reportáži. nebo v živém přenosu.