V úvodu července se opět uskutečnil již tradiční letní fotbalový kemp Jihočeské fotbalové akademie Karla Poborského a SK Dynamo České Budějovice. Letošní ročník byl již devátým uspořádaným fotbalovým zážitkem.

„Díky velkému ohlasu a stoprocentnímu servisu z loňského roku jsme se i v letošním roce rozhodli uspořádat fotbalový kemp v pohraniční oblasti v Loučovicích v úžasném sportovním areálu pod lipenskou přehradou,“ řekl hlavní organizátor kempu a šéftrenér SpSM Petr Čížek.

Fotbalový kemp se uskutečnil ve dvou termínech (od 3. července do 7. července a dále pak od 9. července do 13. července). Trenéři akademie a Dynama se v letošním ročníku věnovali dětem ve věku od šesti do jedenácti let věku.

Děti byly dle termínu rozděleny do dvou skupin. První turnus patřil spíše straším fotbalovým nadšencům ve věku od 9 do 11 let. Druhý termín dostal pracovní název školička. Bylo to z důvodu, že většině fotbalových nadějí bylo zhruba okolo šesti až sedmi let.

O hráče se během dvou turnusů starala čtveřice trenérů SK Dynamo České Budějovice. Přesněji Petr Čížek, Tomáš Moravec, Dominik Hric a Marek Peterka. Cílem kempu bylo předávat hráčům nové nejen fotbalové, ale také i pohybové dovednosti především formou her.

Hráči si mohli vyzkoušet např. Golf fotbal, ligu mistrů nebo trénink s profi hráči SK Dynamo České Budějovice. Poznali také turistickou stezku z Loučovic až na vrchol Stezky Korunami stromů a moho dalšího.

Letošního kempu se nakonec zúčastnilo 44 dětí z celých jižních Čech. Pro přiští kulatý desátý ročník letního fotbalového kempu připravují organizátoři mnoho překvapení. Více však až na jaře roku 2018.