Dalším fotbalistou, který doplní kádr Dynama pro novou sezonu, bude nigerijský útočník Ubong Ekpai. Hráč Viktorie Plzeň na jihu Čech hostoval již loni na podzim, nyní bude znovu bojovat o restart kariéry, která je v posledních měsících poznamenána zraněními.

Ubong Moses Ekpai hrál ve své rodné Nigérii za kluby Akwa United a Kano Pillars. Ve dvaceti letech přestoupil do izraelského klubu Maccabi Haifa, avšak prakticky obratem odešel na hostování do Slovanu Liberec, který tehdy vedl trenér Jindřich Trpišovský. Na severu Čech si zahrál mimo jiné také Evropskou ligu a stejnou soutěž pak okusil i po svém přestupu do Fastavu Zlín.

V polovině roku 2018 se pak stal hráčem Viktorie Plzeň, se kterou si zahrál také skupinovou fázi Ligy mistrů. Na jaře loňského roku ale vypadal kvůli zranění z kádru a v dresu Viktorky už šanci nedostal. Herní praxi měl získat loni na podzim v Dynamu, za které mimo jiné i vinou dalšího zranění nastoupil do pouhých pěti zápasů. Stihl ale na sebe upozornit v pražském Edenu, kde v posledním zápase kalendářního roku vstřelil gól do sítě Slavie Praha. V zimě se vrátil zpět do Plzně, avšak na jaře příležitost znovu nedostal a na jih Čech tak přichází s cílem nastartovat znovu svou kariéru.