Kouč Dynama České Budějovice udělal v průběhu zimní přípravy první změny v kádru A-týmu. Na začátku tohoto týdne byli do B-týmu přeřazeni dva zkušení fotbalisté a dva mladíci. Spolu s prvním mužstvem se nebudou již dále připravovat Jakub Bureš, Martin Leština, Michal Mácha a Tomáš Stráský. Naopak šanci v ligovém celku dostanou útočník Michal Schön a obránce Jiří Pravda. Trenér Cipro ale nepovažuje tyto změny za definitivní. "Není to konečné rozhodnutí. Každý z hráčů se může klidně z B-týmu vrátit opět do áčka," řekl lodivod Dynama.
Trenér Cipro musel těmito změnami řešit přetlak především v defenzivní formaci budějovického celku. Zatímco útočníků Dynamo na rozdávání nemá, v obraně se v jednu chvíli shromáždilo hned deset fotbalistů! Do B-týmu byli tedy přeřazeni z prvního mužstva Jakub Bureš a Martin Leština.

Jakub Bureš patřil k příjemným překvapením především v loňské sezoně, kdy se dostal do Dynama v průběhu nepovedené podzimní části a spolu s Jiřím Skálou, Michaelem Žižkou a Karlem Poborským se podílel na nevídaném vzestupu mužstva. Obrat přišel v letošní sezoně, kdy se Bureš nechal sám od sebe vystřídat v průběhu zápasu 3. kola proti Brnu, díky čemuž začal postupně ztrácet důvěru trenéra Cipra. Do konce podzimu se dostával na hrací plochu jen výjimečně a přednost dostával exsparťanský Michael Žižka. To Martin Leština věděl o svém osudu již v průběhu podzimu. Již na začátku sezony se nevešel do kádru Dynama a kouč Cipro ho odeslal na hostování do Marily Příbram, kde tou dobou trénoval Pavel Tobiáš. Bývalý budějovický trenér byl ale odvolán a o to složitější postavení Leština v týmu měl. Za celý podzim odehrál i kvůli zranění pouze šest zápasů a po skončení hostování se vrátil zpět na jih Čech. Zde se více než měsíc připravoval s A-týmem a až po šesti odehraných přípravných zápasech se trenér František Cipro rozhodl, že jeho služeb nebude prozatím využívat. Podobný osud potkal i Michala Máchu, který na podzim působil v druholigovém Sokolově. I on měl ale v průběhu podzimu zdravotní problémy a během patnácti kol stihl nasbírat pouze 607 minut. Trenér František Cipro si ho přesto stáhl zpět do Dynama, aby spolu s týmem absolvoval zimní přípravu. Štěstí v přípravě A-týmu zkoušel také mladík Tomáš Stráský, který se na podzim v dresu B-týmu prezentoval výbornými výkony, avšak na svůj trvalý postup do A-týmu si bude muset ještě počkat.

Naopak druhou šanci v A-týmu dostane útočník Michal Schön, který z prvoligovým celkem koketoval již v průběhu letní přípravy. Do týmu se ale tehdy neprosadil a poté následovalo jeho velmi nepovedené účinkování v třetiligovém Tatranu Prachatice. Vzestup jeho formy přišel paradoxně až opět v zimní přípravě, kdy se trenér Cipro rozhodl, že ho zařadí na soupisku A-týmu. Svou velkou šanci zahrát si prvoligový fotbal dostal také levonohý obránce Jiří Pravda, který dostane v průběhu února k podpisu profesionální smlouvu.

Na ostrý start do soutěžních zápasů si ale bude muset počkat také stoper Roman Pivoňka, který si obnovil zranění kolene a jeho návrat na ligové trávníky je momentálně v nedohlednu.