V zápase proti Bohemians Praha potvrdil, že je stále oporou mužstva. Šestatřicetiletý obránce Tomáš Hunal nepouštěl soupeře prakticky k ohrožení brány. Svou zkušenost prokázal také ve 45. minutě, kdy zabránil tutovému gólu Jiřímu Jeslínkovi a velkou měrou se tak podílel na výhře Dynama 3:0.

Tomáši, dnes jste zabránil jasnému gólu, kdy jste skočil do střely Jiřího Jeslínka?
Tak je to mou povinností. V tom okamžiku byla náhoda, že mě trefil. Nic jiného bych v tom neviděl.

Po zákroku jste zůstal delší dobu ležet, míč vám trefil nejspíše intimní místa, že?
Přesně tam (smích). Nic příjemného to nebylo. Bolí to, ještě není na to ani teplo (smích).

Jaké to bylo svádět osobní souboje s Markem Kinclem?
My se s Márou známe, občas v tom lítají sice jiskry, ale myslím, že to bylo všechno korektní, jak z jeho, tak z mé strany. Do fotbalu takové věci patří, po zápase si podat ruce a jede se dál.

Zápas jste dobře rozjeli, potom převzali iniciativu Bohemians. Proč jste je nechali tolik hrát, byl to záměr třeba na brejky?
Já si myslím, že v první půli to záměr určitě nebyl. Spíše jsme měly obavy, abychom nedostali góla, několikrát jsme k tomu měli blízko. Druhou půli už tak hosté iniciativní nebyli a my jsme to, dá se říci, zavřeli. Oni museli hru otevřít a pak se hrálo lépe. Dali jsme dva góly a zaslouženě jsme dnes vyhráli.

Tyto vaše poslední zápasy hodně vylepšili nakonec celkově nevydařený podzim?
Tak určitě, před dvěma zápasy jsme byli úplně na dně a někteří kluci tam byli i psychicky. Zápas v Brně nám velice pomohl a dnešní to ještě umocnil.Teď bude zimní přestávka, musíme zapracovat ještě na nějakých věcech, ale bude se nám lépe dýchat, než kdybychom byli poslední.

Trenér Šilhavý poslední kola stabilizoval sestavu. Myslíte, že se trefil?
To nevím jestli trefil, jsou tam zraněný ještě kluci a po přestávce může být zase vše jinak. My někteří už tu máme určitý věk, tak uvidíme (s úsměvem).

Jiří Jeslínek: opět jsme inkasovali ze standardky

Dvaadvacetiletý útočník Jiří Jeslínek jako kmenový hráč Sparty Praha v současné době hostuje na v Bohemians Praha a před zápasem s Dynamem přijel s vizitkou nebezpečného střelce. Za poslední dva zápasy skóroval hned třikrát. Svou sbírku gólů, ale v zápase proti Budějovicím nenavýšil.

Jirko, v závěru druhého poločasu jste měl velkou příležitost na vyrovnání. Míč před otevřenou bránou..
Byla to stoprocentní šance a jenom moje chyba, že jsem to nedal. Stav zápasu by byl 1:1 a průběh by mohl vypadat jinak..

Ačkoliv jste volil zakončení hned z první, tak Tomáš Hunal tam byl dříve..
Víte v tu chvíli máte smíšené pocity a musíte se během vteřiny nekompromisně rozhodnout. Já se rozhodl takto a bohužel špatně pro tým. Jsou vydařené chvilky, kdy to tam padá, ale dnes jsem se tu v dobrém světle moc neukázal.

Vám osobně se poslední kola daří, jakto že to dnes nevyšlo?
Dnes jsme dostali góla ze standarky. Takové branky se u nás stále opakují a je to strašná škoda, pořád nás to sráží do kolen.

Jakou jste měli dnes představu o zápase?
Chtěli jsme udělat alespoň bod. Bohužel ani na to jsme dnes neměli, protože nás Budějovice přehrály.

Byl to pro vás výjimečný zápas? Vzpomínáte si na své působení v Dynamu?
Jistě, tady to bylo moje první hostování v osmnácti letech. Sice jsem tenkrát tolik příležitostí nedostal, ale na své působení tady samozřejmě vzpomínám.

Po dnešním zápase jste stále poslední, určitě jste to takhle nechtěli, že?
Ano určitě, dnes jsme chtěli vyhrát, a odrazit se ode dna. Bohužel jsme dostali trojku, jsme smutní a budeme přemýšlet jak se z této krize dostat.