Hrál poprvé od března, nastoupil až v 55. minutě, ale rozhodl celé utkání. Za krátký pobyt na hřišti zvládl vstřelit rozhodující branku a ještě na jednu přihrát. Roman Wermke - navrátilec do sestavy Dynama měl proti Prostějovu povedené utkání.

Několik měsíců laboroval Roman Wermke se zraněním. "Měl jsem natržený zadní stehenní sval. Byla to velká rána, táhlo se to dlouho. Nezhojilo se mi to ideálně, takže jsem zůstal delší čas na marodce," popisoval důvody své absence.

Wermke se v pár zápasech představil i v přípravě, ale sezonu zahájil za juniorku. "V přípravě jsem odehrál snad jen dvě utkání, jinak mě zlobila noha. V juniorce jsem hrál dva zápasy, v prvním jsem dal dvě branky, ale necítil jsem se dobře. Druhý zápas nám nevyšel, ale už jsem se cítil lépe," komentoval krajní záložník.

Jeho chvíle po zranění přišla ve Fortuna národní lize proti Prostějovu. Na hřiště se dostal třicet pět minut před koncem a stihl toho více než dost. Nejprve neproměnil velkou šanci, ale poté už byl přesný. "Mám obrovskou radost. Přál jsem si, abych dal branku a povedlo se. Skoro mě ještě mrzí, že jich nebylo víc," usmíval se po utkání.

Na hřišti Wermke nahradil mladíka Šplíchala a od trenéra dostal instrukce, aby podpořil ofenzivu Jihočechů. "Chtěl jsem na hřišti nechat vše pro tým. Šel jsem tam s tím, že chci branku vstřelit nebo ji připravit. Povedlo se oboje."

Pro připomenutí. Klíčovou branku vstřelil po krásném pasu od Mateje Mršiče, asistenci si připsal po luxusní brance Iva Táborského.

Na ligovém trávníku se objevil po několika měsících, naposledy za černobílé nastoupil v březnu. "Hrozně moc jsem se na to těšil. Jak na tréninku, tak v zápase jsem se snažil, abych trenérovi ukázal, že mi může věřit a nebát se postavit do utkání," hovořil hrdina zápasu.