Parádní fotbalovou podívanou připravili tisícovce fanoušků v Sokolově fotbalisté domácího Baníku a hostujícího Dynama. V zápase 5. kola FNL bylo k vidění hned šest gólů a zápas skončil zaslouženou remízou 3:3. Přestože Jihočeši v zápase prohrávali 1:3, bod za divokou remízu brali jako ztrátu.

Za normálních okolností by se stoper Jakub Hric po dvou vstřelených gólech radoval, v Sokolově z něj ale čišelo po závěrečném hvizdu velké zklamání. „Pro nás jsou to ztracené dva body. Zápas jsme měli rozehraný skvěle, na soupeře jsme vlétli a dali jsme i gól. Pak jsme ale přestali úplně hrát. Do poločasu jsme dostali dva góly, a i když jsme si o přestávce něco řekli, hned v úvodu jsme dostali třetí gól. Opět se stalo to, že jsme začali hrát až ve chvíli, kdy jsme prohrávali o dva góly a nebylo už skoro o co hrát,“ řekl po zápase mladý budějovický obránce.

Přestože se ve finále stal částečným hrdinou zápasu, v prvním poločase mu určitě do zpěvu nebylo. „Ty první dva inkasované góly si hodně vyčítám. Při tom prvním mi to tam sjelo a špatně jsem na přední tyči odhlavičkoval balon. Při druhém gólu se útočník prosadil mezi námi stopery. Byl to můj hráč, takže to byla jednoznačně moje chyba,“ zlobil se sám na sebe Hric.

Když pak Dynamo v úvodu druhého poločasu dostalo gól na 3:1, nevypadalo to s Jihočechy vůbec dobře. Právě ale Jakub Hric své zaváhání z prvního poločasu odčinil a dvěma góly v závěrečné čtvrthodině srovnal na 3:3. „Při prvním gólu to Šimi dal dobře na zadní tyč, já si tam naběhnul a levačkou jsem to dotlačil do brány. Ten druhý gól jsem zase po rohu dal hlavou na přední tyči. Dnes bych ale raději ty dva vstřelené góly vyměnil za tři body pro tým,“ pokračoval zklamaný obránce. Ten se zápasem v Sokolově stal dokonce se třemi góly nejlepším střelcem týmu: „Teď mi to tam párkrát padlo. Ale jak říkám, jak dnes, tak minule proti Táborsku, bych ty vstřelené góly raději vyměnil za tři body pro tým.“

Richard Kalod (vlevo) na hřišti Sokolova

Podobně zklamaný byl po remíze na hřišti vedoucího týmu tabulky i útočník Richard Kalod. Toho nejvíce mrzelo to, jakým způsobem dokázal soupeř otočit vývoj zápasu z 0:1 na 2:1. „Sokolov toho moc nepředvedl. Trenéři, co mě v minulosti trénovali, vždycky říkali, že centr do vápna je poloviční gól. A dnes se to potvrdilo. Soupeř dvakrát odcentroval do vápna a byly z toho dva góly,“ hodnotil zápas důrazný útočník.

Přitom Dynamo vstoupilo do zápasu dobře. Bylo lepší a po zásluze se právě díky Kalodovi dostalo ve 25. minutě do vedení. „Vše začalo dobrým centrem od Jakuba Peška. Já ve vápně nejdříve naznačil, že půjdu dozadu, ale šel jsem na přední tyč. Myslím, že jsem to zkušeně levačkou uklidil k tyči,“ popisoval Kalod s úsměvem svůj gólový okamžik.

Pak ale hráči Dynama již tolik důvodů k úsměvům neměli. Po gólu na 1:0 Jihočeši přestali být nebezpeční a do konce poločasu prohrávali 2:1. „To jsme prostě my. Stává se nám to často, že dostaneme gól a záhy hned druhý. V tomhle se musíme zlepšit,“ uvědomuje si Kalod, který by rád jednou s týmem odehrál poklidné utkání s pohodovým průběhem: „Byl bych rád, kdybychom už konečně někdy odehráli zápas, kdy budeme vést 3:0. To se nám bohužel ale zatím nedaří.“

Stejně jako na Jakubu Hricovi bylo i na Richardu Kalodovi znát po zápase obrovské zklamání. „Naším cílem bylo bodovat naplno, takže jsme opravdu hodně zklamaní. Na druhou stranu v Sokolově to bylo vždycky pro všechny těžké a věřím tomu, že ten získaný bod bude nakonec pro nás plusový. I vzhledem k průběhu utkání ho musíme brát,“ řekl závěrem budějovický útočník.