Fotbalisté Dynama si ze soustředění v tureckém Beleku přivezou neopakovatelné zážitky. Jedním z nich budou rozhodně rozmary počasí. Po teplých a slunečných dnech totiž v úterý a ve středu pořádně přituhlo a po dlouhých devětadvaceti letech byl Belek svědkem sněhových přívalů.

Již na začátku soustředění hráči Dynama, kteří měli zkušenosti s přípravou v Turecku, poznamenávali, že letošní leden je v Beleku mimořádně chladný. „V Turecku jsem byl v zimě několikrát, běžně jsme tu chodili v kraťasech a v tričku, to ale letos opravdu nejde," smál se ještě o víkendu Martin Sladký. V tu chvíli ještě netušil, co bude následovat na začátku právě probíhajícího týdne.

Přes Turecko a Řecko se totiž od úterý začala přehánět sněžná bouře Elpis, která obě země doslova paralyzovala. Úterní sněžení Dynamu sice ještě nevadilo, protože tým měl naordinované odpolední volno, přesto byli všichni při pohledu z oken zaskočeni. „Zažil jsem toho v Turecku hodně, ale toto opravdu ne," smál se útočník Michal Škoda. Jihočeská výprava byla svědky něčeho mimořádného. V tureckém Beleku totiž sněžilo poprvé po devětadvaceti letech..

Úsměvy trenéra Davida Horejše přešly ve středu, kdy začalo hustě sněžit v průběhu dopoledního tréninku. Snažení bylo tak silné, že po pár minutách byla hrací plocha celá bílá a správci tréninkového areálu se rozhodli uzavřít všechna hřiště. „Měli jsme velkou smůlu, po pár minutách jsem si připadal jako na šumavské Kvildě a ne u moře v Turecku," zlobil se naoko trenér Dynama.

Náladu si budějovický tým zlepšil až odpoledne, kdy po rychlé oblevě mohl vyrazit opět na travnaté plochy. Předpověď počasí je pro následující dny příznivá, další příprava by tak ohrožená být neměla. Dynamo odehraje ještě jeden zápas v pátek odpoledne a v sobotu ráno se vydá zpět do České republiky.