Fotbalisté Dynama odehráli během sezony 2020/21 v nejvyšší soutěži celkem 34 zápasů. Vzhledem k osmnácti účastníkům ve FORTUNA:LIZE to byl největší počet zápasů, který kdy Dynamo v rámci jedné sezony odehrálo.

Odehrané zápasy a minuty

Pouze dva fotbalisté Dynama nastoupili během sezony do všech čtyřiatřiceti zápasů. Alespoň část všech zápasů odehráli Patrik Brandner a Matej Mršić. Nejvíce ligových minut ale odehrál stoper Martin Králik, který na hřišti pobyl celkem 2731 minut. Trenér David Horejš v ligových zápasech využil osmadvacet fotbalistů, z toho dva brankáře a šestadvacet hráčů do pole.

Góly a asistence

Střelcům Dynama v sezoně kraloval překvapivě obránce Benjamin Čolić, který zaznamenal osm vstřelených gólů. K nim přidal i čtyři gólové asistence a díky tomu se stal přesvědčivě nejproduktivnějším (12 bodů) hráčem týmu. Na druhém místě pomyslného kanadského bodování skončil Patrik Brandner (6+3) a třetí Petr Javorek (2+4).

Střely

Nejčastějším zakončovatelem z hráčů Dynama byl v sezoně křídelník Matej Mršić, který zakončoval celkem 43x. Avšak mezi tři tyče zamířilo pouze patnáct jeho střel a dvě z nich skončily gólem. Druhým nejčastějším střelcem týmu byl Patrik Brandner (39 střel/21 na bránu) a třetí byl v pomyslné tabulce střelců Benjamin Čolić (29/14).

Přihrávky

Nejvíce gólových přihrávek směrem ke spoluhráčům vyslal stoper Martin Králik, který během sezony vyslal celkem 1158 přihrávek s úspěšností 82,4%. Podobně aktivní byl další stoper Maksym Talovierov. Ten zaznamenal 1096 přihrávek s úspěšností 84,6%. Třetím nejčastěji přihrávajícím hráčem byl Benjamin Čolić (1092 přihrávek s úspěšností 74,5%).

Fauly

Nejčastěji faulujícím hráčem týmu byl chorvatský forvard Marko Alvir, který v osmnácti zápasech za Dynamo zaznamenal 52 spáchaných faulů. O jeden faul méně nasbíral Petr Javorek, avšak ten stihl odehrát třicet zápasů. Třetím nejčastěji faulujícím hráčem byl Patrik Čavoš (49). Naopak nejčastěji faulovaným hráčem Dynama byl v sezoně Patrik Brandner, na kterého bylo odpískáno celkem 65 zákroků. Často byl faulovaný také Banjamin Čolić (60) a Patrik Čavoš (57).

Žluté a červené karty

Pouze dva fotbalisté Dynama uviděli v ruce rozhodčího červenou kartu. Ve 12. kole v Olomouci byl vyloučený Maksym Talovierov a 19. kole pak v Liberci Lukáš Skovajsa. Nejvíce žlutých karet (8) viděl v sezoně Benjamin Čolić, kterému sekundoval Patr Javorek (7). Po pěti žlutých kartách viděli Novák, Talovierov, Čavoš, a Králik.

Brankáři

Bránu Dynama v sezoně chránili dva brankáři. Častěji byl mezi třemi tyčemi Jaroslav Drobný, který nastoupil do dvaadvaceti zápasů, v nichž inkasoval 35 branek. Do dvanácti zápasů nastoupil Vojtěch Vorel, který inkasoval v tomto období dvanáct gólů. Oba brankáři vychytali po pěti čistých kontech, Vojtěch Vorel navíc zvládl zneškodnit dva pokutové kopy.