Nechyboval, byl přesný a navíc se mohl znovu zapsat do listiny střelců. Stoper Lukáš Havel zažil proti Mladé Boleslavi povedené utkání, když pomohl k tříbodové výhře s čistým štítem a po jednom z rohových kopů hlavičkoval do břevna. "Mohlo to tam padnout, ale třeba to vyjde příště," poznamenal po zápase s úsměvem.

Uspěli jste hlavně díky tomu, že jste si za výhrou šli od prvních minut?
Je to tak. Bylo na nás vidět, že máme chuť a správnou dravost. Snažili jsme se dát co nejdříve úvodní branku, což se povedlo. Brzy potom následovaly dvě další a s takovým náskokem už se hraje dobře.

Spadla z vás po první brance veškerá nervozita?
V zápasech po dlouhé přestávce je velice důležitá první branka. Naštěstí jsme jí dali my, uklidnilo nás to a dostali jsme se mnohem více do hry. Z toho pramenily další branky.

Bylo ve druhém poločase znát, že si věříte a kontrolujete hru?
Dalo se z nás vyčíst zdravé sebevědomí. Dokázali jsme uhrávat těžké souboje, drželi jsme míč na kopačkách a soupeře moc k ničemu nepouštěli. Drželi jsme se toho, co jsme si o poločasové přestávce řekli v kabině. Vyšlo to na jedničku.

Soupeři jste prakticky neustále dělali problémy po rohových kopech. Zaměřili jste se na ně v zimní přestávce?
Je to naše velká zbraň. S Tomášem Sivokem máme nacvičené standardní situace, víme, kam si naběhnout.

Zamrzela vás hlavička z prvního poločasu, která skončila na břevně?
Mohlo to tam spadnout. (úsměv) Snad to vyjde příště.

Po tříbodové výhře jste poskočili na šesté místo, navíc jste se bodově vyrovnali pražské Spartě. Na to se kouká hezky, ne?
Přáli jsme si to celou zimu. Chtěli jsme Boleslav za každou cenu porazit a přeskočit je v tabulce. Budeme se chtít v první šestce udržet co nejdéle.