Čtveřice z juniorky českobudějovického Dynama změřila v sobotu své síly ve štafetě na Mattoni 1/2Maratonu v Českých Budějovicích. Martin Schertler, Lukáš Coufal, Jiří Havelka a Jiří Novotný doběhli na páté pozici, ale jejich čas byl ovlivněn dopoledním utkáním v ČFL proti Chrudimi, které mladíkům sebralo značnou porci sil.
Martin Schertler krátce po doběhu svého pětikilometrového úseku

Mezi čtyřiačtyřiceti štafetami se nejvíce dařilo českobudějovickým hokejistům, kteří za sebou nechali o necelou minutu strážníky Městské policie České Budějovice, třetí skončila Štafeta České Budějovice. Před mladíky Dynama se na čtvrté místo ještě vměstnal tým Elektroinvestment Strakonice. Štafeta účastníka Synot ligy v sezoně 2014-2015 ztratila v cíli na vítěze přes třináct minut.

První se do ulic krajského města vydal s číslem R244.1 Martin Schertler. „Bral jsem to trošku jako regeneraci po dopoledním zápase za Strakonice,“ vysvětloval mladý forvard, jehož nijak nerozhodila atmosféra velkého závodu. „Jsem v Budějovicích každý den, takže to pro mě bylo úplně normální. Běželo se mi v pohodě, ani to teplo nebylo velkou překážkou.“ Žádné sázky uvnitř běžeckého týmu neprobíhaly. „Žádné sázky nebyly. Spíš jsme si z toho dělali srandu, že poběžíme s Keňany,“ smál se po závodě Schertler.

Po Schertlerovi běžel brankář Lukáš Coufal, jenž dal do závodu všechno, a po doběhnutí mu do řeči příliš nebylo. „Nebylo to lehké, bylo velké horko,“ hlesl ještě udýchaný. Horké počasí trápilo i třetího člena štafety fotbalistů Dynama Jiřího Havelku. „Běželo se mi v pohodě, pouze to počasí nebylo ideální. Ale hodně sil nám sebral hlavně ranní zápas. Přišli jsme to odběhnout a jsme rádi, že to máme za sebou,“ vysvětlovala loňská posila druhého týmu černobílých z Roudného.

Finišmanem štafety byl Jiří Novotný, jehož atmosféra v Českých Budějovicích nadchla. „Atmosféra byla opravdu výborná. Běželo se dobře, jen bylo velké horko a po dopoledním zápase ke konci ubývaly síly,“ rozebíral průběh závodu obránce, který dovedl své kamarády na pátém místě do cíle třetího ročníku půlmaratonu v Českých Budějovicích.

Výsledky štafet:
1. ČEZ Motor České Budějovice01:25:58
2. Městská policie České Budějovice- 00:00:56
3. Štafeta České Budějovice- 00:03:20
4. ELEKTROINVEST STRAKONICE s.r.o.- 00:07:50
5. SK Dynamo České Budějovice- 00:13:14