Je oporou Dynama již několik sezon, v té aktuální vychytal devět nul. Jen ostravský Vašek jich má víc. Přesto musel gólman Jihočechů Zdeněk Křížek v utkání s Olomoucí lovit pětkrát míč ze své sítě. "Dostali jsme lekci z produktivity," mrzí strakonického rodáka. Zklamaný byl i rychlonohý záložník Jakub Pešek, jenž byl v první půli blízko branky.

Pro brankáře to musel být hrozný zápas. Pětkrát doma inkasovat, navíc když soupeř proměnil prakticky každou šanci.
Není to nic moc. Dostat pět gólů je pro gólmana hrozné, ale nedá se nic dělat. Těžko takový zápas vůbec hodnotit. Prostě jsme ho směrem dozadu vůbec nezvládli.

Čím si vysvětlujete, že se Sigma dostávala tak jednoduše do gólových šancí?
Pár minut po zápase je těžké dělat hlubší rozbor. I když je výsledek hrozivý, tak herně si myslím, že jsme neodehráli tak špatný zápas. Směrem dopředu to nebylo špatné, ale při bránění jsme jim dávali moc prostoru a hráči Olomouce to dokáží využít. Vytěžili z minima maximum, což se každému ve druhé lize nepovede.

Důležitý byl pro průběh utkání gól Olomouce těsně před koncem prvního poločasu. Petrova střela byla tečovaná?

Zdeněk Křížek před utkáním
Ano. Dobře mu to skočilo, opřel se do míče a o hlavu Pavla Nováka se změnil směr střely. Odrazil jsem se, ale věděl jsem, že to nemám.

I přes gól do šatny na 0:2 se vám ale povedlo hned v úvodu druhého poločasu snížit. Cítili jste šanci na zvrat?
To byl ideální vstup do poločasu, hned po dvaceti vteřinách gól. Bohužel jsme za tři minuty udělali penaltu a bylo to zase o dva góly. Vždy, když jsme se přiblížili na dostřel, tak přišel zkrat v obraně a Sigma zase odskočila. Doma dostat pět gólů, to je hrůza… Musíme se z toho oklepat.

Kromě penalty padly všechny góly Hanáků po povedených akcích, se kterými se asi jen těžko dalo něco dělat.
Bohužel, asi to tak je. Ten poslední byl asi nejpovedenější, když nás na tři doteky úplně rozebrali. Špatně se mi to hodnotí, byl bych samozřejmě radši, kdybychom takové góly dávali my.

Říkal jste, že se musíte z těžké porážky rychle oklepat. Teď ale jedete do Frýdku-Místku, pak doma Ostrava a do Opavy. Těžký los.
Chtěli jsme si to rozdat s Olomoucí, nepovedlo se. Snad už se nic podobného nebude opakovat. Teď jedeme do Frýdku, kde budeme chtít odčinit vysokou prohru. Pak se připravíme na Baník a budeme doufat, že výsledek bude lepší.

Pro příští duel se zřejmě budete muset vrátit k organizované obraně, ze které jste vycházeli celou dosavadní sezonu.
Ano, ale s Olomoucí to byl první zápas, který nám takhle nevyšel. Dostali jsme facku, každý ji během sezony dostane. Jinak hrajeme směrem dozadu výborně.

Pět gólů jste dostal naposledy v minulé sezoně v Karviné. Vzpomněl jste si na to?
Ne. Po pátém gólu jsem si spíš říkal, aby se už Olomouci nepovedla žádná akce, protože to by pak zavánělo debaklem, který jsme si nezasloužili. Zase tak špatný zápas jsme neodehráli. Ale Olomouc potvrdila své kvality. Nechci předjímat, ale společně s Baníkem asi postoupí zaslouženě.

Byli jsme nedůrazní, dostávali lehké branky, štve Jakuba Peška

Byla to proti Olomouci těžká porážka?
Určitě, chtěli jsme s Olomoucí hrát vyrovnané utkání. Soupeř byl před námi pořád v gólové výhodě. Chtěli jsme na ně vletět agresivně, znepříjemnit jim to. To jsme celkem splňovali, ale dostávali jsme lehké branky.

Čím to, že jste tolikrát inkasovali?
První branku jsme dostali po naší chybě, často jsme byli při soubojích nedůrazní. Pořádně jsme je nedohráli. Nějaký souboj jsme vypustili, přestali jsme hrát. Je to škoda. Neproměnili jsme penaltu a soupeř už si to hlídal. Snažili jsme se s tím něco udělat, dali jsme dvě branky, ale to bylo málo. Je to špatné, že doma dostaneme tolik branek. Nesmí se to stávat.

Jakub Pešek proti Olomouci

Sigma vás předčila zejména v koncovce? Příležitosti na vstřelení více než dvou branek jste měli.
Ano, v té byl soupeř kvalitnější. Neproměnili jsme penaltu, při dalších šancích možná chybělo trochu štěstí. Soupeř se dokázal trefit prakticky ze všeho.

Potvrdila Olomouc na Střeleckém ostrově, že ji první místo v tabulce patří právem?
Olomouc ukázala svou kvalitu. Dokázala tvrdě trestat naše chyby, byli mimořádně produktivní. Mají dobrý tým, dokazovali to.

Vy sám jste se málem prosadil v prvním poločase. Co chybělo?
Asi půl metru. Kdybych byl u balonu dříve, píchnul bych si ho kolem brankáře nebo mě mohl zfaulovat. Je to škoda, chybělo mi málo.

Směrem dozadu jsme zápas nezvládli, lituje Táborský (8.4.2017)

Nejvyšší porážku v sezoně utržili fotbalisté českobudějovického Dynama na startu poslední třetiny Fortuna národní ligy. Jihočeši prohráli s Olomoucí 2:5, když jeden z gólů černobílých dal Ivo Táborský, který si sypal popel na hlavu za neproměněnou penaltu. Výhru olomoucké Sigmy naopak řídil vytáhlý forvard Tomáš Chorý, jenž otevřel gólový účet zápasu.