Velmi smutná zpráva se donesla na jih Čech. Ve čtvrtek 22. července po krátké těžké nemoci zemřel Miroslav Rambousek – bývalý fotbalista, trenér i rozhodčí. Bylo mu 56 let. Svou fotbalovou kariéru spojil i s Dynamem České Budějovice.

Miroslav Rambousek se narodil v Českých Budějovicích a do svých jedenácti let žil v Lipně nad Vltavou. A právě s jižními Čechami jsou spojené jeho první fotbalové krůčky.

Od roku 1976 hrál Rambousek v Českých Budějovicích. Nejprve za žáky a poté i dorosteneckou ligu. A právě jako mladík zdejšího Dynama si ve svých patnácti letech zahrál za fotbalovou reprezentaci do sedmnácti let v Holandsku. Následující roky pak oblékal barvy Českého Krumlova, Čtyř Dvorů i Blatné.

Další kroky jeho kariéry jej zavedly do Chanovic na Klatovsku. Jako hráč s nimi v roce 1989 vybojoval postup do kraje a později v roli trenéra dokonce slavil postup mezi divizní smetánku. Kromě Chanovic působil také v Nepomuku, Horažďovicích a naposledy ve Svéradicích, s nimiž se rozloučil v roce 2017 po téměř sedmi společných letech, ve kterých týmu pomohl zachránit I. B třídu, postoupit o patro výš a pak ještě jednou mezi krajskou elitu.

Dynamo České Budějovice chce všem pozůstalým vyjádřit upřímnou soustrast..