Konec jedné hráčské fotbalové éry. Martin Sladký po třech letech strávených v Dynamu končí svou fotbalovou profesionální kariéru, na jihu Čech ovšem zůstane. Ujme se trenérského kormidla rezervního celku Českých Budějovic. Dušan Žmolík odchází do Pardubic.

59. Tolik ligových zápasů odkopal obránce v dresu největšího jihočeského celku. Ke 30.6. mu však v Českých Budějovicích končí hráčská smlouva, která mu nebude prodloužena. Martin Sladký se však i přes to, že měl nabídky hrát fotbal i nadále na profesionální úrovni, rozhodl svou bohatou fotbalovou kariéru ukončit a přijmout nabídku na post hlavního trenéra českobudějovického B-týmu. „Trénéřinu mám moc rád, trenérské zkušenosti už také nějaké mám, takže jsem rád, že tuhle šanci dostávám. Je to pro mě začátek něčeho nového. Děkuji Dynamu za tuhle příležitost, vážím si jí a chci jí využít,“ hlásí dvaatřicetiletý Sladký po podepsání dvouletého kontraktu.

„Martinovi jsme nabídli pozici hlavního trenéra u béčka a jsme rádi, že to přijmul. Výhodou pro nás také je, že už má za sebou nějaké trenérské zkušenosti. V aktuální sezoně vyhrál svou soutěž se ženami a v podstatě hotový už je také postup našich dorostenek do ligy, které na podzim také vedl. Navíc studuje na trenérskou licenci A,“ uvádí sportovní ředitel klubu Milan Čadek.

Trenér Dušan Žmolík, který u rezervy Dynama působil do konce uplynulé sezony, se přesouvá do Pardubic. „Z Českých Budějovic odcházím k B-týmu Pardubic a od července se připojím také k realizačnímu týmu áčka,“ říká trenér, jenž u béčka černobílých byl dva a půl roku.

Dušane, děkujeme za služby, které jsi pro Dynamo odvedl a Martine, tobě přejeme hodně štěstí ve tvé nové etapě!