Vedení klubu zareagovalo na neutěšenou pozici Dynama v tabulce druhé ligy a připravilo v tomto týdnu poměrně velké množství změn v kádru. V černobílém budete už o víkendu moci spatřit čtyři nové tváře, tři fotbalisté naopak prozatím dres klubu odkládají. "Ode dneška jsou změny definitivní, pan Čadek odjel do Prahy nové hráče zaregistrovat. Doteď bylo vše v jednání a nechtěli jsme, aby z chystaných změn z nějakého důvodu sešlo," vysvětlil výkonný ředitel klubu Zdeněk Kořínek. Na koho se tedy mohou fanoušci s jistotou těšit? Na přestup přicházejí dva zkušení provoligisté: Jakub Bureš ze Slovácka (na snímku) a Jiří Skála z Mladé Boleslavi. Půlroční hostování na Střeleckém ostrově prožijí prachatičtí Marek Endl a Václav Mrkvička. Opačným směrem, také na hostování, putují Lubomír Myšák, Jiří Kladrubský a Stanislav Rožboud.
Zdeněk Kořínek také prozradil, že posilování kádru není u konce. "Bota nás tlačí na postu útočníka, tam bychom rádi tým ještě doplnili. Součástí jednání o Skálovi byl ještě jedne hráč, o kterého máme zájem, ale zatím se to nepodařilo dotáhnout do konce." Trenéru Ciprovi se znovu představí Polák Kamil Kopański, jenž kvůli zranění nemohl předvést své umění. O dres se snad popere i nigerijský fotbalista Dickson Timighe, na kterého vedení klubu zatím stále čeká. "Tihle hráči z Afriky mívají přesuny dost komplikované, takže jsme se ještě nedočkali. Prý už by konečně měl přijet," doufá Zdeněk Kořínek.

Nové tváře:
doplňováno

Jakub Bureš (1981)
obránce má na kontě 20 startů za reprezentaci do 21 let, v nichž vstřelil dvě branky. Obě v kvalifikačním utkání na Mistrovství Evropy pro Moldavsku, kde byl jediným střelcem zápasu. Šest utkání odehrál za reprezentační U18, z toho čtyři zápasy odehrál na Mistrovství Evropy 2000 v Německu. Nastupoval i ve výběrech U16 a U17. Jakub Bureš má na svém kontě již celkem 123 prvoligových zápasů, v nichž vstřelil sedm branek. Druhou ligu si ale zatím příliš nevyzkoušel, v dresu Xaverova nastoupil v sezoně 2001/2003 ke čtyřem zápasům a ta byla jeho jediná zkušenost s touto soutěží. V minulé sezoně, ve které odehrál v dresu Opavy celkem 24 zápasů (1987 minut) dokázal vstřelit 2 branky a s průměrnou známkou 3,21 od deníku Mladá Fronta patřil k tomu lepšímu, co sestupující Opavané ukázali.

Jiří Skála (1973)
v reprezentační jedenadvacítce nastoupil ve letech 1993 - 96 ke čtrnácti utkáním. Plzeňský odchovanec sehrál v první lize v dresech Plzně, Slavie, Teplic a Mladé Boleslavi úctyhodných 278 utkání, v nichž nasázel soupeřům 22 gólů. V letošní sezóně se na hřiště podíval jen v prvním kole, poté ale ze sestavy vypadl. Univerzální hráč do obrany i zálohy.

Václav Mrkvička (1979)
vysoký útočník začínal v Přešťovicích a dlouho hrál ve Strakonicích. Následné prachatické angažmá proložil krátkým nakouknutím do Marily Příbram.

Marek Endl (1978)
podrobnosti o tomto obránci připravujeme.