P r a h a - Jihočeši začali na Letné bez bázně a hany a chvílemi to vypadalo na vyrovnanou partii. Ve 25. minutě ale udeřil švýcarský kanonýr Mauro Lustrinelli a když dokázal těsně před obrátkou podruhé navázat na úspěch svého kolegy z útoku Libora Doška, prohrávalo Dynamo už 0:3. V tu chvíli byly naděje hostů hluboko pod bodem mrazu. Skóre se již nezmněnilo a svěřenci kouče Františka Cipra odjeli z Prahy, jako již tradičně, s prázdnou. „Nejeli jsme na Spartu s žádným konkrétním cílem. Chtěli jsme hrát uvolněně a udělat dobrý výsledek. To se nám ale nepovedlo,“ tvrdil po utkání Miroslav Filipko.
Jihočeši podruhé za sebou venku prohráli. Zatímco na Kladně ztratili utkání až v poslední desetiminutovce, na Spartě měl zápas jednoznačnější průběh a rozhodnuto bylo už v poločase. „Tahle prohra na Spartě je něco jiného, než co se nám stalo na Kladně. Udělali jsme chyby, za které nás soupeř potrestal,“ tvrdí gólman Miroslav Filipko, který se neobává, že by se na mužstvu porážka s Letenskými nějak zvlášť podepsala. „Prohrálo se, musí se to hodit za hlavu a jedeme dál.“ Utkání nezačalo pro hosty špatně, ale tři chyby českobudějovických stoperů znamenaly tři branky. Ta poslední z kopačky Lustrinelliho byla rovnou do šatny. „Musím říct, že v kabině o poločase jsem měl všelijaké myšlenky. Mohlo to takhle pokračovat i ve druhé půli. My jsme se ale dali dohromady a druhý poločas už jsme hráli lépe,“ všiml si Filipko.
Kanonáda sparťanských hráčů se zabrzdila a slušně zaplněná Toyota Arena si mohla vychutnávat i technické finesy v podání Šimáka či Matušoviče. „Sparta ve druhé půli trochu polevila a začala hrát jiným stylem. Méně se tlačila do zakončení.“ Českobudějovický celek sice trochu posílil ofenzívu, když za chybujícího Skálu přišel Adamec, ale nebylo to skoro znát. Plocek se totiž posunul do obrany, a tak to bylo v podstatě střídání “kus za kus“. Neoddiskutovatelným faktem je to, že za všechny tři branky v síti Miroslava Filipka mohla defenzíva Dynama, nikoli brankář.
„S každou situací se dá něco dělat. Je třeba mít trochu štěstí,“ myslí si slovenský brankář. Ten ho však v neděli na Letné měl vskutku minimum. „Nejsem člověk, který by na někoho křičel nebo něco vyčítal. Někdy se něco nepovede bekům, jindy mě,“ říká Miroslav Filipko.

V zápase s Dynamem jste vstřelil dva góly, můžete je nyní zpětně popsat?
Při prvním gólu jsem si naběhl na přední tyč na Matušovičův centr z levé strany. Dostal jsem se do souboje s vracejícím se obráncem. Ten jsem vyhrál a těsně před vybíhajícím brankářem jsem poslal míč do brány.

A druhý gól?
(lámanou češtinou) Corner... Roj… Roh...Sivi hlavička…já zadní tyčka…přihrávka…já střela…gól.

V posledních týdnech se objevily zprávy, že ani v tréninku nepodáváte zrovna optimální výkony. Dnes jste ale asi potvrdil, že jste opět zpátky…
Ano, myslím, že můj dnešní výkon mluví za vše. Každý hráč chce ale hrát pravidelně a hlavně od začátku zápasu. Doufám, že jsem dnes a minulý týden v poháru udělal dobrý krok k tomu, abych si základní sestavu zajistil.

Čekal jste při svém příchodu na Letnou, že pro vás bude tak těžké dostat se do základní sestavy?
To nevím, sice jsem hned od úvodních zápasů nastupoval, pak jsem ale o místo v základní sestavě přišel a teď dělám vše, abych se tam zase vrátil. Pro nikoho není jednoduché hrát za Spartu, ani pro mě.

Určitě i švýcarská reprezentace sledovala, že nenastupujete pravidelně za Spartu. Ty dnešní dva góly vám asi pomohly i v této stránce, že?
Ano, to určitě. Důležité byly samozřejmě i pro mě osobně, pro mojí psychiku a pohodu. Pochopitelně ale také pro reprezentaci to bude jen dobře.

Proti Dynamu jste mohl dosáhnout i hattricku, vaší gólovou střelu ale zastavil jeden z obránců… Je pravda, že jsem byl blízko k třetímu gólu. Na druhou stranu je třeba ale říci, že výsledek 3:0 je velmi dobrý a že se prostě stane, že i vyloženou šanci někdo z protihráčů nějak šťastně odvrátí. Myslím, že s výsledkem můžeme být spokojeni.

Myslíte, že jste odehrál svůj nejlepší zápas za Spartu? Dva góly jste dal a jeden připravil…
Doufám a věřím, že svůj nejlepší zápas ve Spartě teprve odehraji.