Série ústeckých fotbalistů je úctyhodná. Šestnáct výher v řadě, to už nebude náhoda. Ale každá série jednou končí a Dynamo ji chce utnout v nedělním podvečeru na Střeleckém ostrově. Jihočeši sice v Brně poprvé poznali hořkost porážky, ale nadále se jim dýchá dobře. Šlágr FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY startuje v neděli v 17 hodin.

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

FK Ústí nad Labem
www.fkusti.cz
3. místo (12 bodů)
Postavení v tabulce
1. místo (15 bodů)
10:5
Skóre
12:5
Ivo Táborský (3 góly)
Nejlepší střelec
Martin Jindráček (4 góly)
8 hráčů (1 ŽK)
Žluté karty
Jiří Miskovič (2 ŽK)
nikdo
Červené karty
nikdo
Zdeněk Křížek (1)
Čistá konta brankařů
Jiří Lindr (1)
Brno – Dynamo 2:1
Poslední zápas
Ústí n. L. – Žižkov 4:1

FK Ústí nad Labem je stálý český fotbalový celek, který se v posledních letech pohybuje ve druhé nejvyšší soutěži. V minulém ročníku se zdál osud Army značně nahnutý, ale svěřenci Aleše Křečka fantastickým finišem zachránili příslušnost ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE i pro aktuální ročník. A jak Severočeši skončili minulou sezonu, tak začali tu novou. Z úvodních pěti kol vytěžili maximální počet patnácti bodů, jako jediní zůstávají stoprocentní a jsou překvapivě na čele tabulky. Ano, ústečtí fotbalisté ještě nenarazili na žádný celek z úzké špičky druhé ligy, ale i tak je to v takto vyrovnané soutěži úctyhodný počin.

Ústečtí drží sérii 16 výher v řadě v součtu všech soutěžních zápasů minulé a probíhající sezony. Osa mužstva se oproti úspěšnému jaru příliš nezměnila. Branku však ponovu hájí zkušený Jiří Lindr, obraně velí Brak s Pimparou, před nimi hru čistí kapitán Peterka. V záloze operují šikovní Richter s Miskovičem. Na hrotu je jedničkou Martin Jindráček, se čtyřmi góly nejlepší střelec týmu. Alternativou je Lukáš Matějka, jenž působil také v Dynamu.

Českobudějovické Dynamo v Brně přerušilo sérii výher z úvodu sezony. Po čtyřech vítězstvích tentokrát Horejšovi svěřenci v prvním poločase dvakrát neuhlídali vzdušný prostor a Zbrojovka udeřila. Po pauze dokázal už jen snížit Havel. V tabulce tak Jihočeši klesli na třetí příčku, ale soutěž má za sebou teprve jednu šestinu. V neděli čeká Dynamo zatím stoprocentní Ústí, poté pohár s Litoměřickem a poté duel v Pardubicích. Pak se přihlásí o slovo reprezentační přestávka.

O tom, že se Dynamo utká ve středu s Litoměřickem, rozhodla úterní výhra černobílých na hřišti Jindřichova Hradce 4:1. Tu režírovala nová posila Peter Grajciar, který by si mohl odbýt ligovou premiéru v černobílém dresu. A když v černobílém, tak doslova. Dynamo by v neděli mělo naskočit poprvé v sezoně v tradičních černobílých dresech. Trenéři by k dispozici měli mít kompletní kádr s výjimkou zraněného Kovaľa a také Sajčiče, který se teprve postupně vrací do plné zátěže.

Vzájemné zápasy:
Dohromady dvanáctkrát se utkalo Dynamo s Ústím. Bilance hovoří pro českobudějovické fotbalisty. Ti porazili Armu sedmkrát, Severočeši urvali třikrát tři body a dvakrát skončilo utkání remízou. Tři ústecké výhry se narodily v posledních čtyřech sezonách, kdy se oba kluby potkaly ve druhé lize. Ústí dvakrát vyhrálo na Střeleckém ostrově bez inkasované branky, ovládlo i poslední vzájemný duel na jaře minulého ročníku. Před tím na podzim ovlivnila duel na Střeleckém ostrově bouřka a silný déšť, Dynamo bez jediného dne přesně před rokem porazilo dvěma góly ve druhé půli soupeře 2:0.

Poslední vzájemné utkání – 27. 8. 2017 – 6. kolo FNL:
SK Dynamo ČB – FK Ústí nad Labem 2:0 (0:0)
Branky: 56. Pešek, 58. Javorek. ŽK: Javorek – Gilián. Rozhodčí: Lerch – Ratajová, Vitner. Diváků: 763.
Sestava Dynama: Křížek – Řezáč, Kladrubský, P. Novák, Helešic (23. Havel) – Wermke (75. Pouček), Javorek, Čavoš, Pešek – Mashike Sukisa (83. Kadula), Táborský.
Sestava Ústí: Kotěra – Miskovič, M. Zeman, L. Vaněk, Šnirc (46. Leibl) – P. Pilík, Gilián, Richter, Jindráček (82. P. Výborný) – Matějka, Kacafírek (62. D. Procházka).

Ostatní zápasy 6. kola:
Jihlava - Vítkovice24. 8. 201818:30
Třinec - Táborsko25. 8. 201810:15
Chrudim - Sokolov25. 8. 201810:15
Prostějov - Brno25. 8. 201810:15
Žižkov - Znojmo26. 8. 201810:15
Varnsdorf - Hradec Králové26. 8. 201817:00
Vlašim - Pardubice26. 8. 201817:00

Utkání 6. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY začíná v neděli v 17 hodin na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Karel Hrubeš, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Dan Vodrážka a David Hock.