Po postupu do semifinále poháru na Střeleckém ostrově a domácím triumfu nad Slavií se Dynamo ve 23. kole FORTUNA:LIGY vypraví znovu ven. Sérii tří ligových zápasů bez porážky budou České Budějovice v sobotu od 15:00 hájit na hřišti šesté Sigmy Olomouc.

Mistři remíz po restartu

V minulé sezoně FORTUNA:LIGY spolu oba sobotní soupeři sousedili. Jeden skončil na devátém místě, ten druhý na místě desátém. Olomouc v současné chvíli okupuje v tabulce šestou příčku, má na kontě 30 bodů a pyšní se dobrým útokem i obranou. Body získala Sigma za sedm výher a devět remíz, což je dělený nejvyšší počet ze všech týmů české nejvyšší soutěže. Hned šest z devíti remíz přišly po restartu. Olomouc zatím na jaře ani jednou nevyhrála, ani jednou neprohrála a šestkrát si body dělila s druhým týmem. Mimo jiné třeba se Spartou nebo Viktorií Plzeň.

Hanáky během zimního přestupového období posílili Jakub Přichystal z Brna, Jan Fortelný přišel na hostování ze Sparty, Denis Kramář vyměnil za Olomouc Opavu a Nigérijec Israel Dele přišel do Sigmy z Lotyšska. Do modrobílého dresu se znovu oblékl také Martin Pospíšil, který ještě do začátku března patřil polské Jagiellonii. Co se týče odchodů, tak dramatické to v Olomouci nebylo. Odešli Martin Košťál do polské Sandecje, Jan Sedlák do polského Ruchu a 16letý talent Roman Mokrovics do Sparty.

Jak už bylo řečeno, Olomouc v posledních šesti zápasech remizovala. Naposledy s Viktorií Plzeň, na jejíž půdě hrála ve 22. kole. Sigma hrála v prvním poločase s loňskými mistry a současným druhým týmem tabulky FORTUNA:LIGY bez branek, ve druhém dostala branku jako první. Gól Pavla Buchy ze 63. minuty ale byl tím rozdílovým pouze pět minut. Na konečných 1:1 srovnal v 68. minutě nejlepší olomoucký střelec Mojmír Chytil. Body se tak dělily.

Poslední vzájemné utkání (F:L, 9. kolo, 17.9.2022):
SK Dynamo ČB – SK Sigma Olomouc 0:3 (0:2)
Góly: 25. Ventúra, 42. Navrátil, 53. Zifčák. ŽK: Čolić (CEB). Rozhodčí: Zelinka – Antoníček, Dohnálek.
Sestava Dynama: Janáček – Čolić, Králik (C), Havel, Sluka – Čavoš (77. Broukal), Grič – Čmelík (46. Škoda), Hellebrand (77. Krch), Potočný – Zajíc (64. Hais).
Sestava Olomouce: Trefil – Chvátal (84. Sláma), Vraštil, Beneš, Zmrzlý – Breite (C) (87. Košťál), Ventúra – Zifčák (65. Spáčil), Růsek (65. Greššák), Navrátil – Chytil (87. Zlatohlávek).

Utkání 23. kola FORTUNA:LIGY mezi Olomoucí a Dynamem startuje v sobotu od 15:00 na Andrově stadionu a vy ho můžete zde sledovat v online reportáži.