Fotbalisté Dynama odehráli další nepovedené utkání. V zápase 6. kola Gambrinus ligy sice po poločase vedli nad Brnem 1:0, avšak po změně stran dokázali fotbalisté Zbrojovky hned třikrát skórovat a Jihočeši se tak z jihu Moravy vraceli s prázdnou. "Podobně jako v Boleslavi jsme neudrželi poločasové vedení, rychle jsme inkasovali, a to nás sráží do kolen," řekl po zápase Rudolf Otepka.
Rudolf Otepka

Jihočeši odehráli v Brně povedený první poločas. Byli lepší než domácí a po zásluze vedli 1:0, když se po pěkné kombinaci trefil Sandro. Ani to ale na bodový zisk nestačilo. "V téhle sezoně to nebylo poprvé, že jsme odehráli poločas tak, jak jsme si představovali a pak prohrajeme. O přestávce si říkáme, jak budeme hrát druhou půli, ale pak se nám to během pěti minut všechno zbortí, dostaneme rychlý gól a pak se nám již nedaří," řekl po zápase nejzkušenější hráč týmu Rudolf Otepka.

Po změně stran dokázali domácí hráči vývoj zápasu rychle otočit, na což Jihočeši podobně jako v Mladé Boleslavi nedokázali zareagovat. Bohužel v téhle situaci nemáme sílu na to, abychom pak dokázali zápas znovu vyrovnat a nebo otočit. Ty druhé poločasy jsou z našeho pohledu naprosto tristní. Takto nepomáháme sami sobě ani samotnému klubu," krčil Otepka po zápase rameny.

Rudolf Otepka

Podle Otepky o prohrách týmu nerozhodují výkony týmu, ale chyby jednotlivců. "Děláme velké množství individuálních chyb a dostáváme hrozně laciné góly. Je jasné, že fotbal se hraje v jedenácti lidech, ale není možné, abychom stále v každém zápase dělali takové hloupé chyby, jako teď děláme. Na tom musíme hodně zapracovat," dodal.

Přestože se hned ve středu Dynamo přestaví v rámci Poháru České pošty v Domažlicích, prioritou v následujících čtrnácti dnech bude připravit se na další ligové utkání s Duklou. "Během reprezentační přestávky musíme udělat něco, abychom se psychicky zvedli a začalo se nám znovu dařit. V předešlých zápasem jsme ukázali, že fotbal hrát umíme, ale jen ty nepovedené druhé poločasy nás hodně srážejí," řekl Otepka závěrem.

Fotbalisté Dynama hrají nyní ve středu 5. září zápas 2. kola Poháru České pošty na hřišti třetiligových Domažlic. Poté následuje reprezentační pauza a další ligový zápas je na programu až 15. září, kdy se Jihočeši představí doma na Střeleckém ostrově v zápase s Duklou Praha.

Dále čtěte:
Dynamo se z Brna vrátilo s prázdnou. (1. září 2012)
Strakonicím se nedařilo. Vedli v Chomutově 1:0, přesto prohráli 1:3. (1. září 2012)
Miroslav Markovič odpovídal na dotazy fanoušků. (31. srpna 2012)