Během posledních dvou sezon ve druhé nejvyšší soutěži nenašli budějovičtí fotbalisté recept, jak překonat znojemskou pevnost a odvézt si z ní vytoužené tři body. Ani na třetí pokus nedokázalo Dynamo domácí hráče porazit a tak se stejně jako v minulé sezoně body dělily. Velký podíl na konečné remíze má střelec jediné branky Jihočechů Roman Wermke.

Ve Znojmě jste během dvou sezon ani jednou nevyhráli a dnes se to znovu nepovedlo. Čím je zdejší stadion pro Dynamo zakletý?

Těžko říci. Sami se snažíme vždycky připravit jako na každý zápas, ale bohužel se nám tady moc nedaří. Na druhou stranu můžeme být rádi, že jsme dnes neztratili a získali alespoň bod.

Dnešní remízu tedy neberete jako velkou ztrátu ?

Určitě jsme chtěli víc, ale když si to po zápase srovnáme tak buďme rádi i za bod. Určitě se bude do tabulky hodit.

Bod veze Dynamo i díky vaší brance. Jak se odehrála celá situace ?

Vytvořili jsme si dobrou šanci a dostali jsme se do lajny, kde byl volný Elvis. Já už jsem si jenom nabíhal na odražený balón a modlil jsem se, aby Elvis vystřelil. Nakonec vystřelil a gólman to vyrazil přesně tak, jak jsem očekával, a já už jsem to jenom uklidil do branky.

Utkání se mohlo nezúčastněnému divákovi zdát na pohled trochu divoké, když rozhodčí rozdal rovných osm karet. To asi není příliš obvyklé…

Je pravda, že jich rozdal hodně, ale nepřišlo mi, že by to na hřišti nějak jiskřilo. Občas tam byly nějaké zákroky, ale řekl bych, že většinou spíš nechtěné.

I tak se ale hrál poměrně atraktivní fotbal se šancemi na obou stranách, takže diváci na stadionu i u televizních obrazovek se měli určitě na co koukat .

Já si myslím, že divák musí být spokojený. K vidění bylo hodně šancí i střel. Hrálo se nahoru dolu, v rychlém tempu, takže divákovi se utkání muselo líbit.

Hned v příštím kole přivítá Dynamo doma favorizovanou Opavu, která je v čele druholigové tabulky. To bude asi úplně jiné utkání než to dnešní ?

Očekávám jeden z nejtěžších zápasů, protože kdykoliv jsem proti Opavě hrál, tak každý rok byla silnější a silnější. Bude to určitě těžké a budeme se na to muset hodně dobře připravit.