Česká fotbalová reprezentace do dvaceti let se vrátila do Českých Budějovic. Po podzimní remíze s Anglií 1:1 tentokrát čeští mladíci prohráli, když nestačili na výběr Nizozemska. Vedoucí tým U20 Elite Tournament prokázal svoji kvalitu a vyhrál na Střeleckém ostrově před dvěma a půl tisíci diváků 2:0.

Nizozemci od úvodního hvizdu měli navrch a domácí nepouštěli do hry. Na možnost Langa odpověděl slušnou střelou Šípek, ale pak už se hosté pevně chopili taktovky utkání. Nejprve ve 12. minutě po chybě domácích ve středu hřiště zakončil únik Jay-Roy Grot, o sedm minut později prostrčil Lang ve vápně míč na Dyla Vente, který špičkou poslal míč kolem brankáře Bačkovského. Tým kouče Žiláka měl i kus štěstí, po půlhodině hry to mohlo být 0:3, ale Piroe trefil z brejku tyč. Češi bojovali, ale do souvislého tlaku či šancí se dostat nemohli. Naopak hosté byli nadále nebezpeční, hlavičku Kramera po rohu zastavil na brankové čáře až stoper Stropek.

Po pauze se Češi sice drželi častěji na míči, ale do šancí se nedostávali. Vrcholem byly střely Pfeifera či Hellebranda ze střední vzdálenosti. Nizozemci vyráželi do rychlých brejků, které byly smrtelné. Wijndal po dlouhém sprintu Bačkovského nepokořil, skvělé zákroky předvedl český brankář Vlašimi i proti šancím Grota a Langa. Největší česká příležitost se zrodila po špatném odkopu nizozemského brankáře. Gólovou radost si však neužil Hellebrand ani dorážející Mužík. Ani přes závěrečný nápor se čeští mladíci nedočkali kýžené branky, a tak prohráli s Nizozemskem 0:2.

Elite Tournament U20 – 25. 3. 2019: Česko – Nizozemsko 0:2 (0:2)
Branky: 12. Grot, 19. Vente. ŽK: Šípek – Grot, Wehrman, Wijndal, Van de Looi, Kramer. Rozhodčí: Urban - Pečenka, Kotalík. Diváci: 2459.
Česko: Bačkovský – Hašek (46. Svoboda), Richter, Stropek, Dudl (67. Hasil) – Tischler (C) (82. Chytil) – Pfeifer (73. Vašulín), Sedláček (46. Jukl), Růsek (73. Mužík), Fortelný (46. Hellebrand) – Šípek (73. Novák).
Nizozemsko: Ten Hove – Bakboord, Kramer, Pinas, Wijndal – Wehrman (C), Van de Looi – Grot, Vente, Lang (84. Reijnders) – Piroe (80. Nunnely).