Fotbalisté Dynama absolvují třetí týden přípravy na novou ligovou sezonu, která ve středu odtajní program zápasů. Svěřenci trenéra Davida Horejše se pilně připravují na další přípravné utkání, které sehrají v sobotu od 11:00 na Složišti proti Táborsku. „Chceme, aby to po herní stránce vypadalo zase o něco lépe," řekl kouč.

První ze čtyř přípravných zápasů odehrálo Dynamo v sobotu dopoledne, kdy se představilo na hřišti Viktorie Plzeň. Po gólech Káčera a Matějky se nakonec z vítězství radoval domácí tým. „Utkání jsme si s hráči rozebrali na videu, ukázali jsme si, co za chyby jsme udělali. Zápas nás kvalitně prověřil," pronesl David Horejš.

Od pondělí se černobílí fotbalisté vrátili do tréninkového procesu. „Přístup všech hráčů je velmi dobrý. Snažíme se pracovat na věcech, které nám nejdou. Věřím, že se nám povede vše do začátku sezony doladit," přeje si hlavní trenér.

Vedení klubu společně s trenéry zároveň usilovně pracuje na stavbě kádru pro blížící se začátek sezony. Proti Plzni se představil obránce Almeida, který přišel na zkoušku z Táborska, ale v týmu dál nepokračuje. „Párkrát s námi trénoval, chtěli jsme ho vidět i v zápase. Nejde říct, že by zklamal, ale chceme v této fázi přivést hráče, který se vejde do základní sestavy," vysvětlil.

Ve středu se budějovický klub dozví, jak bude vypadat jeho program v nové sezoně. Proběhne totiž los nadcházejícího ročníku FORTUNA:LIGY. „Chtěli bychom jako loni začínat doma, protože víme, že začátek je extrémně důležitý. V lize není žádný jednoduchý soupeř, takže si nemůžeme vybírat."

Do přípravy s týmem se zapojili i tři dorostenci, kteří od trenérů dostali šanci nasbírat první zkušenosti s dospělým fotbalem. „Chtěli jsme, aby měli možnost nakouknout do profesionálního fotbalu. Všichni tři pracují dobře a je možné, že jeden z nich se ukáže i v zápase proti Táborsku," pochválil mladíky.

Jihočeské derby je na programu přípravy už v sobotu. Hrát se bude od 11:00 na Složišti. „Očekáváme, že po herní stránce to bude z naší strany zase o něco lepší. Chceme, abychom chyby, které děláme a ukazujeme, postupně odstraňovaly i v zápase," dodal.