Návrat domů. I tak by se dal pro celou řadu hráčů Dynama charakterizovat středeční zápas v tréninkovém centru na Strahově. Značný počet hráčů budějovického klubu má totiž sparťanskou minulost. Pro mnoho členů jihočeského klubu byl tak zápas s letenským klubem mimořádným.

Jindřich Staněk, Daniel Fišl, Jiří Kladrubský, Patrik Čavoš, Peter Grajciar, Filip Havelka a David Ledecký. Všichni tito hráči prošli pražskou Spartou a je tak naprosto logické, že se na souboj s nejúspěšnějším českým klubem náležitě těšili.

Celých devadesát minut odchytal dvaadvacetiletý Jindřich Staněk, který byl moc rád, že se mohl na Strahov podívat. „Když jsem viděl rozpis naší přípravy, samozřejmě mi blesklo hlavou, že se budu vracet do míst, která dobře znám. Těšil jsem se a jsem rád, že jsme zápas zvládli celkem slušně," řekl mladý budějovický gólman. Především v prvním poločase byla Sparta výrazně aktivnější, z čehož si ale budějovický brankář hlavu příliš nedělal: „Do zápasu na Spartě jsme nastoupili po dvou dnech tréninku. Vždy chceme v zápase uspět, ale bylo vidět, že jsme se v prvním poločase tak trochu rozehrávali a rozdýchávali. Druhá půle už tak špatná nebyla. Ty opravdu důležité zápasy nás teprve čekají."

Zatímco Staněk působil ve Spartě v mládežnických kategoriích, kapitán Dynama Jiří Kladrubský hrál za A-tým Sparty čtyři sezony v rozmezí roků 2007 až 2011. V roce 2010 s letenským celkem oslavil zisk mistrovského titulu a na klub tak vzpomíná jen v tom nejlepším. „Je ale pravda, že oproti minulosti, kdy jsem tady působil, je Sparta dnes již jiná. Tým je prakticky úplně jiný a hrál jsem jen s Vencou Kadlecem," řekl budějovický kapitán, který podobně jako brankář Jihočechů litoval promarněného prvního poločasu: „První poločas nám nevyšel a je škoda, že jsme ten výsledek nedokázali ještě o něco vylepšit. Za stavu 2:1 jsme měli šance na vyrovnání, ale místo toho jsme dostali gól na 3:1. Kvalita Sparty je ale velká a když prohráváte 0:2, těžko s tím něco pak uděláte."

Do známého prostředí se vrátil také útočník David Ledecký. Ten je ryzím odchovancem Sparty, když v letenském klubu působil od svých sedmi let dlouhých dvanáct sezon. „Byl to rozhodně příjemný návrat. Já osobně jsem hrál vůbec poprvé proti A-týmu Sparty a užil jsem si to. Na Spartě je vidět, že individuálně jsou hráči trochu jinde než v našem týmu. Myslím ale, že jsme jim byli důstojným soupeřem," zhodnotil nejlepší druholigový střelec.