Tréninky ukazují spoustu věcí, ještě více se ale vynaložené úsilí projeví v zápasech. Dynamo čeká premiérový souboj roku 2023 zítra, tedy v sobotu 14. ledna. Soupeřem mu bude na soustředění v Turecku maďarský tým s názvem Vasas SC, který hraje tamní nejvyšší fotbalovou soutěž. Zápas bude začínat ve 13:00 SEČ.

Čekání je téměř u konce. Už zítra vyběhnou fotbalisté Českých Budějovic na hřiště ke svému prvnímu zápasu nového kalendářního roku. Na soustředění v Turecku, kde ladí formu na jarní fázi FORTUNA:LIGY od této středy do příští soboty, sehrají celkem tři přípravná utkání. V cestě bude stát jako první maďarský Vasas SC.

S týmem z hlavního maďarského města Budapeště změří svěřenci trenérské dvojice Marek Nikl a Tomáš Zápotočný zítra od 15:00. A budou doufat, že se jim podaří uspět. „Všichni se moc těšíme. Bylo by fajn, kdyby se nám povedlo nastartovat nový kalendářní rok vítězstvím, i když jde pouze o přípravu. V tréninku se zatím cítíme skvěle a doufáme, že to dokážeme přenést i do zápasu,“ říká stoper Lukáš Havel.

Vasasu po podzimní části OTP Bank Ligy patří poslední místo, v žádném případě ale není radno jeho hráče odepisovat. Kromě tří vítězství v hlavní soutěži přidali další v domácím poháru, kde se probili do čtvrtfinále. A za sebou už mají na rozdíl od Dynama také jeden přátelský zápas. V tom se jim vedlo celkem slušně a remizovali 1:1 se třetím nejlepším týmem ázerbájdžánské první ligy z Nefci Baku.

Jihočeši budou muset být ve střehu zejména při konfrontaci s levým záložníkem Filipem Holenderem, který patří mezi nejcennější hráče Vasasu a v minulosti si připsal také několik startů za maďarskou reprezentaci. Za zmínku stojí také kapitán Zsombor Berecz, který hraje ve středu zálohy. I on už navlékl dres národního týmu.

První přátelské utkání Dynama v novém kalendářním roce startuje zítra ve 13:00 SEČ v tureckém Beleku a vy ho můžete zde sledovat v online reportáži.