Talentovaný český brankář s nigerijskými kořeny Colin Andrew podepsal v Dynamu svou první profesionální smlouvu. „Jsou to skvělé pocity. Vážím si toho,“ řekl pro klubový web 19letý gólman. Kontakt ho bude držet na jihu Čech do roku 2026.

S Českými Budějovicemi poprvé spojil své jméno před třemi lety. Jih Čech vyměnil za pražský Motorlet, kde působil v mládeži. Také do Dynama přišel jako nadějný mladík, který se ale postupem času propracoval přes starší dorost až do béčka a následně do A-týmu. V brance rezervního celku Dynama stál v loňské sezoně Andrew devětkrát a na debut v mistrovském zápase prvního týmu zatím čeká. V lize i v MOL Cupu několikrát seděl na lavičce náhradníků.

Andrew byl s áčkem také na soustředěních v Turecku a Rakousku, kde letos v letní přípravě zaujal natolik, že si vysloužil svůj první profesionální kontrakt. „Jsou to skvělé pocity. Když si vzpomenu na dobu, kdy jsem sem přicházel, byl to vždycky můj sen. Teď se mi splnil. Ušel jsem nějakou cestu a vážím si toho, že jsem teď dostal šanci se znovu posunout. Zamakám na tom, abych dosáhl ještě vyšších příček,“ říká usměvavý brankář. Smlouva ho bude s jihočeským klubem pojit do roku 2026.