Přípravný duel s číslem osm odehrají v úterý fotbalisté českobudějovického Dynama. Od 11 hodin přivítají na umělé trávě na Složišti rezervu pražské Sparty. Věřme, že tým Luboše Urbana potvrdí proti třetiligovému celku roli favorita a připíše si v přípravě druhou výhru.

AC Sparta Praha B se připravuje na jarní část ČFL, do které vstoupí ze čtvrté pozice po podzimu. Pražané se však musí vypořádat s absencí nejlepšího střelce Lukáše Poučka, který odešel hostovat do Pardubic. Další odchody pak zapříčinil přesun Jindřicha Staňka do Evertonu nebo Adama Kučery do Vlašimi či Davida Hovorky do Hradce Králové. Sparťanské béčko má pochopitelně kádr často doplňován z áčka, tudíž někdy nastoupí Kerič, Karafiát, Reiter nebo Matoušek, ale poslední dva jmenovaní jsou momentálně zranění.

Asistentem B-týmu se znovu stal Michal Horňák, který se vrátil z podzimního angažmá ve Vlašimi, a k dispozici bude mít i Jakubova s Jurdíkem, kteří se vrátili z hostování. Sparta B má v přípravě za sebou několik utkání. Na turnaji na Meteoru Pražané rozstříleli Český Brod 7:0, poté prohráli s Admirou 0:2 a nakonec porazili s řadou dorostenců Zápy 3:0. Hlavní část béčka totiž jela hrát duel do Brna, kde podlehla širšímu kádru domácí Zbrojovky 0:1.

Poslední přípravný zápas Sparty B:
FC Zbrojovka Brno – AC Sparta Praha B 1:0 (1:0)
Branka: 15. Kroupa. Bez karet.
Sestava Sparty B: Kotěra – Macháč, Breda, Matějka (46. Bederka), Nový – Záviška, Miskovič (46. Skopec, 60. Matoušek), Hašek ml., Čavoš (80. Miskovič), Pešek – Kerić (46. Hájek).

Dynamo v přípravě znovu ztratilo výhru v posledních minutách. Tentokrát se tomu tak stalo s Vlašimí, když na branku Hály odpověděl v 88. minutě Putz. Kouč Jihočechů Luboš Urban nebyl vůbec spokojen. „Mám z toho rozpačité dojmy. V prvním poločase nám nevycházelo nic. Do druhé půle jsme udělali změny, do zálohy přišli Hála s Benátem a byli jsme fotbalovější. Pak jsme zase vypadli znovu ze hry. Soupeř si remízu zasloužil, ale jsem z našeho výkonu zklamaný,“ truchlil po utkání kouč černobílých.

V úterý odchytá celé utkání testovaný Michal Bárta, znovu by měl nastoupit Zdeněk Linhart, který dohání zápasové manko po operaci ramene. Po nemoci se dává do pořádku Pavel Novák a měl by být k dispozici. Naopak mimo hru na nějaký čas zřejmě Richard Kalod, jenž utržil s Vlašimí dvě pořádné rány a bude potřebovat několikadenní klid.

Přípravné utkání mezi Dynamem a Spartou B začíná na umělé trávě na Složišti v úterý v 11 hodin a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.

Neměl jsem z naší hry dobrý pocit, smutní trenér Urban (2.2.2014)

Nebyl spokojený a upřímně řečeno se mu ani nelze divit. Kouč Dynama Luboš Urban byl po remíze s Vlašimí hodně rozmrzelý a věděl, že hře jeho mužstva chybělo do ideálu daleko. „Mám z toho rozporuplné pocity,“ řekl po utkání zkušený stratég.