Po úterní remíze posílené juniorky s ČAFH v sobotu pokračuje příprava už kompletního A-týmu. Jihočeši budou o první výhru v průběhu letní dřiny s mladíky Slavie, které vyzvou v 10.30 na hřišti v Kamenici nad Lipou. Novinkou je, že smlouvy v Dynamu podepsali Ondřej Šourek a Adrián Čermák. Naopak v klubu dál nebudou působit Jan Šimák a Daniel Černý.

Junioři Slavie 27. června zahájili přípravu na nový ročník Juniorské ligy. Do něj sešívané mladíky povede jako hlavní trenér Pavel Řehák, který bude mít za asistenty Karla Pitáka a Ivo Knoflíčka. V loňské sezoně skončili Pražané v Juniorské lize ve středu tabulky na deváté příčce a nenavázali tak na sezonu 2013/14, kdy soutěž ovládli. Letošní ročník soutěže mladíků odstartují slávisté na konci července proti Brnu. Do té doby Slavii čeká ještě turnaj v Číně a pak generálka s Litoměřicemi.

Sešívaní mají za sebou zatím dva přípravné duely. V tom prvním v Kácově přehráli Vlašim 2:1 a připsali si cenný skalp. Ve středu se pak svěřenci Pavla Řeháka představili v Písku, kde prohráli s ligovou Příbramí 0:1 až brankou v samotném závěru.

Poslední přípravný zápas juniorky Slavie:
Příbram – Slavia jun. 1:0 (0:0)
Branka: 90. Tusjak. Rozhodčí: Adámková - Hanáková, Zaplatilová. ŽK: Karaklajič (PRI). Diváků: 350. Hráno v Písku.
Sestava Slavie jun.: Řehák (60. Lisa) - P. Hrubý (66. Vávra), Broukal, Schulz, L. Veselý (66. Šimeček) - Prošek (80. Garav), Badocha (54. Písačka), Kocourek (66. Král), Baez (60. Pelikán) - Salašovič, Kuchta.

Českobudějovické Dynamo má za sebou tři přípravné duely, v nichž zatím nepoznalo chuť vítězství. V sobotu je však čeká další těžký soupeř, který dokázal hrát vyrovnaný zápas s ligovým celkem a porazil Vlašim. Teď by ale Jihočeši rádi konečně v přípravě uspěli. "Tento týden jsme rozdělili tak, že zejména mladší hráči šli hrát v úterý za juniorku proti ČAFH a zbytek bude hrát v sobotu proti juniorce Slavie. Aby každý odehrál tento týden jedno utkání," vypočítává trenér David Horejš.

Chirurgický zákrok po zlomenině nosu musel absolvovat obránce Lukáš Havel, který tak v sobotu hrát nebude. Rozjasnila se také situace ohledně Jana Šimáka, který dál v Dynamu pokračovat nebude. Testy skončily i plzeňskému útočníkovi Danielu Černému. Naopak nové smlouvy podepsali Adrián Čermák a Ondřej Šourek.

Další přípravný zápas Dynama začíná v sobotu v 10.30 v Kamenici nad Lipou a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.

Prodej permanentek začne 25. července, majitelé budou zařazeni do věrnostního programu (6.7.2016)

Start nového ročníku Fotbalové národní ligy se pomalu blíží a v současné době finišují přípravy prodeje permanentních karet na příští sezonu. Samotný prodej bude zahájen v pondělí 25. července. Zajímavou novinkou spojenou s permanentkami je vznik tzv. Věrnostního programu. Díky němu budou moci majitelé permanentních karech čerpat slevy a výhody u partnerů budějovického fotbalového klubu.