V pestrém výběru soupeřů v zimní přípravě čeká českobudějovické fotbalisty další zkouška. Po pražské Spartě, rakouském Amstettenu a třetiligovém Vyšehradu černobílí tentokrát změří síly s Příbramí. Prvoligového soupeře otestují svěřenci trenéra Horejše v sobotu od 11 hodin na umělé trávě SCM Složiště.

1.FK Příbram je prvoligový český celek, který se mezi tuzemskou elitu vrátil po nejkratší možné pauze strávené ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Po nadějném startu tým trenéra Josefa Csaplára vyklidil pozice a po podzimu mu patří dvanáctá příčka s dvaceti body. Celek od Litavky měl problémy hlavně s defenzivní činností, 43 inkasovaných branek za podzim je nejhorší počin ze všech šestnácti týmů. V zimní přípravě mají příbramští fotbalisté bilanci tří výher s Vlašimí, Ústím nad Labem a Sokolovem a dvou porážek s Hradcem Králové a Duklou Praha. Během zimní přestávka zatím nedošlo v příbramské kabině k žádným zásadnějším změnám. K týmu se připojil Tomáš Jablonský, pokračovat bude Radek Voltr. Naopak kariéru ukončil Mario Holek a na Slovensko zamířil Karsten Ayong.

Jiří Kladrubský

Českobudějovické Dynamo zapsalo první výhru v zimním přípravném období, když po poločasové přestávce otočilo vývoj utkání s Vyšehradem z 0:1 na 3:1. Poprvé se v dresu Dynama představil Ladislav Martan, obnovenou premiéru zažil Elvis Mashike Sukisa. První výhra hráče povzbudí do další přípravy, která ještě není ani v polovině. Po sobotním klání s Příbramí změří Horejšův tým následující středu síly s Velvary, poté odcestuje na soustředění do Chorvatska. S Příbramí se Jihočeši utkali v rámci letní přípravy, kdy na Složišti porazili prvoligového nováčka 2:1.

Přípravný duel Dynama s Příbramí se odehraje v sobotu od 11 hodin na umělé trávě v SCM Složiště a vy můžete sledovat v online reportáži zde.