Fotbalové Dynamo hlásí další posilu pro nadcházející sezonu. Vedení klubu se dohodlo se Sigmou Olomouc na přestupu obránce Martina Sladkého, který následně na jihu Čech podepsal tříletý kontrakt.
Vladimír Koubek a Martin Sladký

Příprava na novou sezonu je v plném proudu a sportovní úsek Dynama nezahálí. Novým hráčem budějovického klubu se totiž stal devětadvacetiletý obránce Martin Sladký, který posledních pět sezon působil v Sigmě Olomouc. „Jsem rád, že jsme se s Olomoucí dokázali dohodnout na jeho přestupu. Všichni věříme tomu, že se nám tato investice vyplatí a že Martin v našem klubu odvede dobré služby," říká generálně sportovní manažer Dynama Martin Vozábal.

„Posledních pět let v Olomouci bylo skvělých. Na Sigmu budu vždy rád vzpomínat, prožil jsem tam krásné období. Pocházím ale z Domažlic, takže jsem téměř Jihočech. Dá se říci, že se vracím domů," říká Martin Sladký. Ten ve své kariéře hrál nejčastěji na postu pravého obránce. Dle svých slov je ale připravený hrát například i na levém kraji obrany nebo na postu středního záložníka.

Martin Sladký se narodil 1. března 1992 v Domažlicích. Právě tam zahájil v dresu tamní Jiskry svou fotbalovou kariéru. Dlouhé roky pak působil ve Viktorii Plzeň a v tomto období si zahrál i za mládežnické reprezentace. Právě v dresu Viktorie Plzeň si připsal v roce 2011 první starty v nejvyšší soutěži. Daleko více prostoru pak dostal v druholigovém Táborsku, za které nastoupil k téměř stovce zápasů ve druhé lize. V červenci roku 2016 přestoupil do Sigmy Olomouc, se kterou postoupil do první ligy a následně čtyři sezony pravidelně hrál nejvyšší soutěž. Za Olomouc nakonec odehrál 90 prvoligových zápasů, na konto si připsal čtyři góly.

V tuto chvíli se nemůže ale stoprocentně zapojit do přípravy, protože doléčuje poraněný kotník. „Bohužel jsem se zranil v posledním zápase loňské sezony. Měl jsem natržené vazy v kotníku a dokonce jsem musel mít sádru a ortézu. Teď se ale do toho již pomalu dostávám a začínám trénovat. Nechceme ale nic uspěchat a myslíme hlavně na to, abych byl připravený nastoupit ještě během léta," dodává Martin Sladký.