V říjnu naskočil do nejvyšší české soutěže po 6719 od svého posledního zápasu, který v ní v roce 2001 odehrál. A přinesl s sebou zkušenosti, které nasbíral v Řecku, Anglii, Holandsku a především v Německu, kde dlouhá léta působil a kde stále žije. Za své výkony pak slyšel chválu. Od novinářů, od trenérů a koneckonců i od fanoušků českobudějovického klubu, kteří ho vybrali jako nejlepšího hráče podzimu v tradiční anketě na webu Dynama. Jaký ten podzim Jaroslava Drobného vlastně byl? Připomeňte si důležité momenty.

Vítězný návrat (3:1)

Utkání s Boheminas už sledoval z lavičky ale oficiálně jako trenér brankářů. Jako hráč poprvé naskočil v Olomouci, kde si připsal vítěznou premiéru. Po dlouhých osmnácti letech se vrátil mezi tuzemskou elitu, ve které se loučil porážkou 0:2 na hřišti Uherského Hradiště v roce 2001. Radost z výhry mu pokazila jen vlastní branka Tomáše Sivoka, kterou Olomoučtí vyrovnali na jedna jedna krátce po začátku druhého poločasu. Při výhře 3:1 však tolik nevadila.

První nula s Karvinou (2:0)

Hned ve svém druhém startu si připsal první vychytanou nulu v tomto ročníku. Jihočeši doma hostili Karvinou a upřímně... Moc práce to Jaroslavu Drobnému nedalo. Karviná nesehrála na jihu Čech dobré utkání a branku Dynama prakticky neohrozila. Pomohla tomu i Drobným skvěle dirigovaná obrana. Nejvíc se zapotil po půl hodiny hry, kdy likvidoval hlavičku hostujících hráčů.

Výhra v Teplicích (3:1)

Jak důležitou postavou v brance umí být, to potvrdil hned v dalším kole. Jihočeši jeli do Teplic, kde se jim v minulosti moc nedařilo. A ve 35. a 49. se ukázal Jaroslav Drobný, když nejprve chytil střelu do protipohybu od Vondráška a krátce po pauze skvěle vystartoval i proti Žitnému, aby zneškodnil je velkou šanci. Jihočeši v tu dobu vedli 2:0, a kdyby domácí vstřelili gól dříve než v 85. minutě, mohlo to utkání dopadnout všelijak.

Druhá nula proti Slovácku (2:0)

Druhou nulu v sezoně si Jaroslav Drobný připsal proti Slovácku, kde mu bylo nejvíc ouvej hned v úvodu druhé půle. To po střele Petrželi a následném zmatku v pokutovém území hosté dotlačili balon do sítě, ale gól neuznal rozhodčí kvůli ofsajdu. Pak ještě po hodině hry Drobný zneškodnil pokus Petržely a dovedl tým k výhře.

Remíza na Spartě (3:3)

Tři branky sice obdržel, ale dalším několika zabránil. Brankář Drobný pomohl svému týmu výrazně i na Spartě. Už ve 12. minutě vytáhl střelu Kangy. Gól dostal až po půlhodině hry z penalty. Další výrazný zásah pak předvedl v 74. minutě, když se natáhl a vyškrábl hlavičku tureckého stopera letenského týmu. Semih Kaya se neprosadil. V utkání mu pomohla i branková konstrukce a také nepřesnost sparťanů. Třeba jako v závěru utkání, kdy nejprve dokázal zneškodnit střelu z hranice vápna, ale kdyby zcela volný Krejčí dorazil míč do branky, byl by na to krátký.

Brankářská show v Jablonci (1:0)

Také jste z toho zápasu měli pocit, že tady prostě gól Dynamo nedostane? Jihočeši vyrazili na Střelnici a kanonáda domácích z toho nebyla. Jaroslav Drobný zlikvidoval všechny šance Severočechů a byla z toho jeho třetí nula podzimu. Klíčové zákroky si připsal kolem poločasové přestávky. Nejdříve těsně před ní zlikvidoval gólovou hlavičku Břečky, a pak i chvíli po návratu na hřiště další pokus hlavou. Tentokrát se do zakončení dostal Doležal. Ani jedna šance gólem neskončila.

Čtvrtá nula s Příbramí (2:0)

Jízda Jihočechů pokračovala i proti Příbrami a opět na tom měl velký podíl českobudějovický brankář. Ve 4. minutě vyrazil na roh gólovou šanci Slepičky. V úvodu druhé půle pak přidal další dva důležité zákroky proti střelám Zemana a Kvěcha. Jihočeši tak slavili sedmou výhru z osmi zápasů.

Čtyři góly na Slavii (1:4)

Na Spartě musel přijmout tři góly. Na Slavii o jeden více. Vedoucí tým tabulky Jihočechy přehrál ve všech směrech. Šestnáctkrát zkoušel zakončit. Z toho osm ran šlo přímo na branku. Jaroslav Drobný třikrát lovil míč ze sítě do poločasu. Po něm ještě jednou. Bylo to jeho loučení s českou ligou? „Přál bych si, aby pokračoval,“ netajil se po skončení podzimu trenér David Horejš. Už leden ukáže, jestli se mu přání vyplní.