Fanoušci Dynama přihlíželi v minulém týdnu triumfu nad Karvinou. Tabulka vypadá po 9 zápasech z pohledu Jihočechů slušně a o víkendu může být ještě lépe. Na Střelecký ostrov totiž přijede 14. tým soutěže z Pardubic. České Budějovice čeká duel 10. kola FORTUNA:LIGY v sobotu v 16:00.

Statistiky


SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

FK Pardubice
www.fkpardubice.cz
8. místo (10 bodů)
Postavení v tabulce
14. místo (6 bodů)
10:12
Skóre
12:16
Bassey (3)
Nejlepší střelci
Kostka, Matějka,
Solil, Tischler (2)
Mihálik, Van Buren (2)
Nejvíce asistencí
Cadu (4)
Dynamo – Karviná 3:1
Poslední zápas
Pardubice – Plzeň 0:1
VPPPV
Forma
PPRPV

FC Pardubice

Pardubice jsou relativně mladým klubem, který se dostal do elitní fotbalové společnosti v České republice teprve vloni. Premiérová sezona ve FORTUNA:LIZE skončila úspěchem. Tým předčil svá očekávání a skončil na 7. místě. I letos pomýšlí na úspěch v misi s názvem „záchrana“, se 6 body jsou ale Pardubice zatím až 14.

Vedení výběru z východních Čech sází na hráče, kteří v Pardubicích hostují. Bylo tomu tak v loňské sezoně a do Ďolíčku, kde tým hraje své domácí zápasy, se odstěhovala řada fotbalistů z jiných členů ligy i letos. Jmenovitě jde o Chytila z Olomouce či slávistické duo Beran a Červ. Pryč z klubu odešli Ewerton, Sláma, Pfeifer nebo Hlavatý.

Body do tabulky přinesly Pardubicím tři remízy s Libercem, Karvinou a Boleslaví. Na kontě mají Východočeši i jedno vítězství nad Bohemians. V posledním utkání obrali Pardubice fotbalisté Viktorie Plzeň, kteří venku zvítězili těsným rozdílem 1:0.

Vstupenky

Vstupenky, které se prodávají ve dvou cenových hladinách - dospělý (200 Kč) a dítě 7 - 15 let (100 Kč), stále můžete kupovat online přes web www.ticketlive.cz a poté i před samotným zápasem na pokladně. Děti do šesti let mají vstup zdarma a nepotřebují ke vstupu na stadion vstupenku.

Pro fanoušky bude k dispozici mobilní testovací centrum za východní tribunou, kde bude od 14:00 probíhat antigenní testování.

Akce pro fanoušky

Každý, kdo si koupil vstupenku na Karvinou, má následně nárok získat zdarma vstupenku na sobotní utkání s Pardubicemi! Vyzvednout si je lze u pokladen před začátkem zápasu a nebo online na webu ticketlive.cz.

Kouč David Horejš před utkáním s Pardubicemi:
„Moc rádi bychom navázali na domácí vítězství proti Karviné. Každá výhra v lize je opravdu strašně těžká, celá soutěž je velice vyrovnaná. Pro nás je důležitá jedna věc. Daří se nám dostat na cestu, kterou jsme se vydali, a výkony se začínají podobat tomu, co bychom chtěli hrát. Snad to potvrdíme i v sobotu proti Pardubicím."

Poslední vzájemné utkání (F:L, 31. kolo) – 9.5.2021:
SK Dynamo ČB – Pardubice 2:0 (1:0)
Góly: 36. Alvir, 90. Čolić. Rozhodčí: Hrubeš – Mokrusch, Kubr.
Sestava Dynama: Vorel – Čolić, L. Havel (C), Talovierov, P. Novák – M. Valenta (38. Čavoš), Javorek (79. Diop) – Brandner (46. Ekpai), Havelka (89. Kladrubský), Mršić – Alvir.
Sestava Pardubic: Hrnčíř – Surzyn, Šejvl, Toml, T. Čelůstka (87. Sychra) – Jeřábek (C) (79. Pfeifer) – D. Kostka, Tischler, Ewerton (79. S. Šimek), Cadu (87. Sláma) – P. Černý (60. Huf).

Utkání 10. kola FORTUNA:LIGY začíná v sobotu v 16:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Zápas bude jako hlavní rozhodčí řídit Pavel Julínek, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Jakub Hrabovský a Stanislav Pochylý.