Skvělý výkon, kterému chybělo jenom bodové ohodnocení. Budějovičtí fotbalisté sehráli na západě Čech velmi dobrou partii, která rozhodla smolná branka z 89. minuty. Utkání s Viktorií Plzeň hodnotili dva nešťastní hrdinové utkání - Pavel Novák a Karol Mészáros.

Dlouho to vypadalo, že uhrajete minimálně bod. Co chybělo?
Přijeli jsme do Plzně pro body, ale neodvážíme si nic. Byl to zápas dvou poločasů. Myslím si, že v prvním byla lepší Plzeň, v tom druhém zase my. Bohužel, sudí neuznali naší branku a inkasovali jsme smolně v závěru. Je to škoda.

Jak jste viděl klíčovou situaci u jediného gólu zápasu?
Viděl jsem, že Bucha prostrkával míč na Mihálika. Čekal jsem, že bude střílet, takže jsem šel do skluzu. Trefil mě do kolene a odrazilo se to do branky... Stává se to, je to smůla.

Nabudila vás neuznaná branka ve druhém poločase?
Celou druhou půli jsme odehráli dobře. Jsem rád, že nás to nepoložilo a semkli jsme se. Podali jsme dobrý výkon, rozhodně jsme Plzeň zaskočili. Často si s námi nevěděli rady.

Před rozhodujícím gólem jste reklamovali ruku soupeře. Viděl jste tento moment?
Měl jsem to přes celé hřiště, takže jsem to moc neviděl.


Myslím si, že jsme byli lepší, říkal Mészáros

Jste naštvaní, že si ze Štruncových sadů nevezete ani bod?
Jsme zklamaní. Podali jsme dobrý výkon. Myslím si, že jsme byli lepším týmem, hlavně ve druhé půli. Jsem na nás hrdý, že nás neuznaná branka nepoložila.

Co se podle vás ve druhém poločase změnilo oproti prvnímu?
Měli jsme k soupeři respekt, ale věděli jsme, že na ně dokážeme zatlačit. Od začátku jsme hráli bez chyb a postupem času jsme zjišťovali, že s nimi dá hrát. Velice nás mrzí inkasovaná branka na konci.

Chtěli jste hrát od začátku zodpovědně, aby soupeř nevyužil série výher z posledních utkání?
Nechtěli jsme to s nimi hned od začátku otevřít, protože jsme věděli, že jsou schopní o zápasu rozhodnout hned v úvodu. Báli jsme se toho, aby už po prvním poločase nebylo rozhodnuto, ale zvládli jsme to velice dobře.