Už deset zápasů mají za sebou v nové sezoně i fotbalisté rezervy českobudějovického Dynama. Juniorskou ligu vyměnili mladíci za divizi. I když vlastně netušili, do čeho jdou, vedou si parádně. Po dvou třetinách podzimní části jsou v tabulce na druhém místě jen dva body za vedoucími Přešticemi. Prohráli jen dvakrát v Klatovech a v Berouně a v posledním utkání si na Složišti poradili se silnou Čížovou. „Nekoukáme, kolikátý v tabulce jsme,“ říká však trenér B-týmu Jaromír Plocek.

A jak jste tedy spokojení se sezonou?
Spíš koukáme na to, jaký je náš herní projev, a jestli převyšujeme manšafty, které bychom měli převyšovat. Říkám to otevřeně, protože trénujeme každý den stejně jako v juniorské lize. V téhle soutěži jsou týmy, které tolik netrénují a které bychom převyšovat měli. V Berouně a s Čížovou to tak nebylo a je vidět, že tam je něco špatně. Musíme na tom zapracovat a musíme se prezentovat jinak. Jsme béčko provoligového klubu.

Cílem B-týmu je vychovat si hráče pro první mužstvo. Už u některých vidíte progres?
Zatím nechceme jmenovat. Hráči se seznamují se soutěží, se soupeři. Je to chlapská soutěž a je to něco jiného, než na co byli dosud zvyklí. Kluci hráli za dorost a juniorskou soutěž a tohle je něco jiného.

Do jisté míry i škola, když narazí na hráče jako Janda nebo Jirouš z Čížové, ne?
Samozřejmě. Mají toho odkopáno hodně. Dají tam hodně jiného. Hrají chytře. Někde povolí, jinde přitvrdí. Kluci si na to musí zvyknout a nemůžou tomu podlehnout. Musíme se dívat na sebe, abychom hráli, jak chceme hrát.

Sice jste říkal že postavení v tabulce neřešíte, ale počítám, že výsledky vám radost dělají, ne?
Vůbec jsem nevěděl, do čeho jdeme. Loni jsme hráli juniorskou ligu, kde hráli mladí hráči a sem tam se tam šel rozehrát nějaký ligový hráč po zranění nebo ten, který moc nehrál první ligu. Tady jsou už chlapi. Je to silové, nemá to takové tempo jako juniorská liga, ale my se nesmíme přizpůsobit tomu tempu. Chceme, abychom dál hráli v rychlosti. Do jisté míry chceme kopírovat áčko. Přístupem, nasazením, hrou a technikou. Poslední dva zápasy nebyly dobré, takhle by to nešlo.

Takže před sebou máte dost práce...
Chceme být na kluky nároční. Když nebudeme nároční, tak to bude uvadat, hráči se budou přizpůsobovat a my budeme hrát fotbal starých pánů.

A ty výsledky?
Výsledky jsou krásný. Jsme za to rádi. Jsme ale pokorní a nikam se netlačíme. Když šance na postup vyjde a i vedení bude pro, tak proč ji nevyužít. Jinak ale chceme hlavně hrát. Chceme, aby kluci z toho měli radost, aby je to bavilo, aby klima bylo dobrý. Nechceme, aby tady seděl nějaký naštvaný a zklamaný hráč, který bude mít tendence odcházet. To opravdu ne.