Talentovaný 19letý fotbalista Libor Bastl prožil pestrý minulý týden. Ve středu poprvé navlékl dres áčka Dynama v zápase se Spartou, v sobotu pomohl B-týmu k výhře nad Admirou Praha a v neděli se premiérově představil na Střeleckém ostrově, navíc v ligovém zápase.

Libore, pojďme začít u debutu na Spartě. Jak ses na hřišti cítil?
Byl to skvělý pocit. Líbila se mi atmosféra na Letné. Byl jsem nervózní hned, jak jsme přijeli. Když jsme začali hrát, tak to ze mě po chvíli spadlo a užíval jsem si to. Cítil jsem se dobře, hodně jsem to prožíval. Nechtěl jsem, aby to skončilo.

S čím jsi na hřiště ve druhém poločase šel?
Chtěl jsem hrát stejně jako vždycky. Šel jsem na hřiště s tím, že chci pomoct týmu. Chtěli jsme zápas otočit na naši stranu. Chtěl jsem být aktivní a hrát sebevědomě a dobře pro tým.

Jak moc tě těší, že máš debut za sebou?
Jsem šťastný, že jsem si to mohl zažít. Splnil jsem si tím sen. Užil jsem si to, byl to úžasný pocit. Škoda, že jsme neuhráli lepší výsledek. Sparta byla více nebezpečná, ale herně jsme podle mě obstáli. Chybělo nám možná ještě více se dostávat do šancí.

Představoval sis, že prožiješ debut zrovna v semifinále poháru na Spartě?
Nečekal jsem to, ale o to víc jsem se těšil, že jedem zrovna na Spartu. Věděl jsem, že teď hraje o titul a daří se jim. Byl jsem hodně zvědavý, jaké to bude. Šli jsme do toho s tím, že chceme postoupit do finále.

Jak to s tebou v současné době je? Trénuješ už s áčkem?
Trénuji momentálně s béčkem a někdy jdu trénovat s áčkem. Za měsíc maturuji a snažím se dělat vše pro to, abych stíhal jak školu, tak fotbal. Vím, že když zaberu, tak budu mít za měsíc hotovou střední školu a budu se moci věnovat jen fotbalu. Jsem moc rád za to, že i když se věnuji škole, tak mi to nebrzdí fotbalovou karieru a trenéři mi dali takovou příležitost.

Jaké máš pro letošní sezonu cíle? S áčkem i béčkem.
S béčkem jsou cíle stejný celou dobu. Chceme se neustále zlepšovat každým zápasem. Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát a prezentovat se dobrým fotbalem. Chceme být nebezpečný a mít hodně šancí. To se nám dařilo i na podzim. Teď už přichází i výsledky, což nám dodává sebevědomí. Já osobně bych se chtěl zlepšovat každým tréninkem a zápasem, ale mám i slabiny, které nepřímo souvisí s fotbalem. Tak na to chci myslet. Chtěl bych do konce sezóny dat co nejvíc gólů a asistencí. Být pro tým co největší přínos. Každý zapas je pro mě zkušenost ať už v béčku, nebo v áčku. Ale budu se snažit, abych nasbíral co nejvíce prvních prvoligových zkušeností.