Dynamo se připojilo k boji proti koronaviru a v rámci darování krevní plazmy pomohlo k léčbě nakažených. „Jsem rád, že jsem mohl někomu pomoci. I kdyby to bylo jenom jednomu člověku. Věřím, že by to mohlo další lidi motivovat k darování," řekl Pavel Novák, který se stal dárcem rekonvalescentní krevní plazmy.

Hned několik hráčů a členů realizačního týmu bylo v uplynulém týdnu na testu protilátek. Všechny podmínky pro darování plazmy nakonec splnil pouze budějovický obránce. „Po vyhodnocení testů z minulého týdne jsem vyšel jako jediný, že jich mám dostatek," odůvodnil Pavel Novák.

Ve středeční dopoledne čekalo na Nováka další testování. „Po příchodu do nemocnice jsem prošel několika dalšími testy. Na srážlivost krve či tuk v krvi, také jsem měl rozhovor s doktorem. Až poté jsem mohl na odběrový sál," sdělil.

Odběr přinesl pro fotbalistu Dynama menší komplikace. „Napíchli mi pravou ruku, jenže zhruba po pěti minutách mi praskla žíla. Nebylo to příjemné, ale nic vážného. Absolvoval jsem tedy vpich do druhé ruky, ze které už to šlo dobře," popisoval průběh odběru.