Hned dva dny po začátku přípravy je tu první zápasový test pro českobudějovické fotbalisty. A to hned dvojitý a nesmírně těžký. Vedoucí celek FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vyzve pražskou Spartu. Hrát se bude ve středu v Praze na Strahově a začátky utkání jsou v plánu na 11. a 14. hodinu.

AC Sparta Praha je i přes poslední nevýrazná léta stále jedním z největších českých klubů. Po neúspěšném kroku s italským koučem Stramaccionim se kormidla chopil Zdeněk Ščasný, ale ani on nevrátil letenský celek na vrchol. Po podzimu jsou Pražané až pátí se ztrátou sedmnácti bodů na vedoucí Slavii. Ustálit situaci v klubu má i sparťanská ikona Tomáš Rosický, jež se posunula na pozici sportovního manažera. Sparta zahájila přípravu s jednatřiceti hráči, mezi nimiž byli i David Moberg Karlsson a Martin Hašek, tedy noví hráči Letenských. Nejčerstvějšími posilami by měli být jablonečtí Hanousek a Lischka. Po zranění se vrací Václav Kadlec. O své místo zabojují mladíci Plechatý, Šnajdr či Mareček. Z hostování se naopak vrátil Ristić, doma v Izraeli se nachází rekonvalescent Ben Chaim. Po dvojzápase s Dynamem se Pražané utkají ještě s Energie Cottbus a Vltavínem, pak odlétají na soustředění do Španělska.

Seznam hráčů Sparty na začátku přípravy:
Brankáři: Florin Nita, Milan Heča, David Bičík.
Obránci: Ondřej Zahustel, Tomáš Wiesner, Lukáš Štetina, Uroš Radaković, Costa Nhamoinesu, Dominik Plechatý, Semih Kaya, Eldar Ćivić, David Šnajdr.
Záložníci: Martin Frýdek, Martin Hašek, Lukáš Vácha, Daniel Mareček, Alexandru Chipciu, Vukadin Vukadinović, Nicolae Stanciu, Michal Sáček, Guélor Kanga, Srdjan Plavšić, Bogdan Vatajelu, Adam Hložek, David Moberg Karlsson.
Útočníci: Benjamin Tetteh, Václav Kadlec, Matěj Pulkrab, Josef Šural, Václav Drchal, Golgol Mebrahtu.

Českobudějovickému Dynamu v pondělí odstartovalo přípravu na jarní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Prozatím jednadvacet hráčů se bude chystat po dobu osmi týdnů na náročné jaro, kdy budou černobílí bojovat o nejvyšší příčky. V přípravě čeká Jihočechy kromě soustředění v Chorvatsku i řada těžkých duelů. Hned na úvod po dvou dnech tréninků se černobílí postaví pražské Spartě, kterou dokázali v přípravě v létě minulého roku porazit na Střeleckém ostrově 2:1. Tentokrát se budou hrát dvě utkání a šanci dostanou všichni hráči. Mezi nimi tedy i dvě nové tváře – plzeňský záložník Lukáš Provod a testovaný rakouský forvard Semir Gvozdjar. „Nemáme se čeho bát. V létě jsme začínali také s těžkými soupeři a zápasy nám ukáží, na čem musíme pracovat. Liga začíná dřív, takže pokud jsme chtěli hrát se špičkovými týmy, museli jsme hrát zkraje přípravy, než kluby odcestují na soustředění,“ vysvětluje trenér David Horejš.

Přípravné duely Dynama s pražskou Spartou se odehraje ve středu od 11 a 14 hodin v tréninkovém centru na Strahově a vy můžete sledovat v online reportáži ten od 11 hodin zde a ten od 14 hodin zde.